Prenos z newyorskej opery výnimočne v nedeľu

Priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku budú súčasťou programu Domu umenia Piešťany aj v aktuálnej sezóne. Prvé premietanie sa uskutoční nezvyčajne v nedeľu 22. októbra o 17.00 h zo záznamu, ostatné diela uvidíte štandardne počas sobôt.

Predstavenie Dead Man Walking si môžete v Dome umenia pozrieť v nedeľu 22. októbra o 17.00 h zo záznamu. foto: MET

Silné dielo Jakea Heggieho s názvom Dead Man Walking diváci uvidia v očakávanej premiére v Metropolitnej opere v novej produkcii Iva van Hovea. Dead Man Walking, založený na memoároch sestry Helen Prejean o jej boji o dušu odsúdeného vraha, spája vysokú drámu námetu s Heggieho dojímavou hudbou a libretom Terrencea McNallyho.

Predstavenie má pod taktovkou režisér Yannick Nézet-Séguin, v hlavnej úlohe sestry Helen sa predstaví mezzosopranistka Joyce DiDonato. Účinkujú aj basbarytonista Ryan McKinny ako odsúdenec na smrť Joseph De Rocher, sopranistka Latonia Moore ako sestra Rose a mezzosopranistka Susan Graham, ktorá spievala Helen Prejean v premiére opery v roku 2000, ako De Rocherova matka. Opera trvá tri hodiny a 14 minút, je s jednou prestávkou. Premietajú ju v anglickom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami.

Ďalší prenos z Metropolitnej opery sa uskutoční v sobotu 18. novembra o 18.55 h. Pôjde o dielo Život a doba Malcolma X v priamom prenose priamo z New Yorku.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz