Studenkovej majstrovstvo uvidíte v Dome umenia

Dvadsiate piate Piešťanské rendezvous prináša na dosky Domu umenia Piešťany herecké majstrovstvo jednej z najúspešnejších slovenských herečiek. Vo „one woman show“, teda v predstavení jednej ženy, sa predstaví Zdena Studenková. V piatok 27. októbra sa z nej stane Shirley Valentine.

Zo Zdeny Studenkovej sa v piatok 27. októbra stane Shirley Valentine. foto: archív divadla

Inscenácia Shirley Valentine je bravúrne vyrozprávaný príbeh ženy, dlhé roky žijúcej v manželstve, z ktorého sa už dávno vytratila iskra a deti sa vydali vlastnou cestou. Žena, ktorá si už pomaly prestáva uvedomovať vlastnú hodnotu, rezignovala na svoje životné sny a túžby a plní len úlohu akéhosi pravidelného servisu v domácnosti, sa odrazu dostane pred nečakanú výzvu. Skrytá a dobre strážená nespokojnosť v jej duši sa dostane na povrch a podľahne pokušeniu kamarátky odcestovať kdesi veľmi ďaleko a zažiť čosi nové. Obyčajná dovolenka sa odrazu zmení na neočakávané dobrodružstvo, vďaka čomu si v zrelom veku začne plniť svoje už takmer zabudnuté sny.

Vstupenky v hodnote 20 eur si  môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia alebo priamo na stránke www.domumenia-piestany.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora