Premiéru filmu A máme, čo sme chceli uvidíte aj v Dome umenia

Dvadsiate piate Piešťanské rendezvous opäť prináša aj najnovšie úlovky kinematografického odvetvia. Vo štvrtok 19. októbra o 18.00 h premietnu v Dome umenia Piešťany, v najväčšom jednosálovom kine na Slovensku, v premiére film A máme, čo sme chceli.

Film premietnu vo štvrtok 19. októbra o 18.00 h. foto: Bontonfilm

Rodinná tragikomédia A máme, čo sme chceli, inšpirovaná skutočným príbehom, sa odohráva počas silvestrovského večera roku 1992, keď sa delilo Česko-Slovensko. V hlavných úlohách sa predstavia Eva Holubová, Bolek Polívka, Anna Šišková, Ady Hajdu, Jana Kovalčiková, Jan Budař, Judit Pecháček, Daniel Fischer, Dávid Hartl a kanadská herečka Rachel Kramer.

Na Silvestra, len pár hodín pred rozpadom Česko-Slovenska, sa rodina Varchalovcov stretáva v Banskej Bystrici pred kostolom, aby jej členovia spoločne pokrstili najnovší prírastok do rodiny, malú Zuzku, dcéru Petra (Daniel Fischer) a Heleny (Judit Pecháček). Peter však krst zmešká, pretože sa mu do rúk dostal spis jeho otca Daniela (Ady Hajdu), z ktorého sa dozvedá, že otec bol vedený ako agent ŠtB. Keď Peter konečne dorazí domov, okamžite konfrontuje otca Daniela so svojím objavom. Danielovo srdce to nezvládne a dostane infarkt. Život mu zachráni rýchly zásah rodinného priateľa (Bolek Polívka) a zvyšku rodiny (Eva Holubová, Anna Šišková, Jana Kovalčiková, Jan Budař). Daniela odvážajú do nemocnice. Po tom, ako Peter prezradí dôvod otcovho kolapsu, začnú sa vyplavovať ďalšie a ďalšie varchalovské tajomstvá. Je Nový rok. Vznikol nový štát a Varchalovci sú novou rodinou. Napriek tomu však ešte jedno tajomstvo zostalo neprezradené.

Vstupenky si môžete zakúpiť priamo cez webovú stránku www.domumenia-piestany.sk, alebo v pokladni Domu umenia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Vasil, zajtra Vít