Pozývame na Jesenný pochod Hlohovec – Piešťany

  • Tip na výlet / Piešťanský týždeň / Cestovanie
  • 17. októbra 2023, 07:54

Pozývame turistov a priateľov prírody na sobotnú prechádzku jesennou prírodou – na tradičné turistické podujatie klubu KST Hlohovec.


Turisti. (Autor: vd)

JESENNÝ POCHOD HP (45.ročník).

Nový, mladý organizačný tím ho pripravuje v tradičnom štýle, so zachovaním vecí, ktoré nás tešili a na ktoré sme si zvykli v uplynulých 44 ročníkoch, ale v mnohom kvalitatívne posunutý na vyššiu úroveň. Veríme, že v deň podujatia nám počasie ukáže svoju prívetivú tvár a ráno sa v hojnom počte zídeme v Hlohovci na štarte tohto milého podujatia.

TERMÍN:

Sobota, 21.október 2023

Š T A R T:

13, 22, 28 a 37 km: Hlohovec, železničná stanica, 7:00 – 9:00 hod

17 km: Jalšové, obec (alebo Studená dolina – Ifkova chata)

TRASY:

13 km: Hlohovec – Ovčia skala – Jalšové, obec (3,5 hod)

17 km: Jalšové (alebo Studená dolina) – Ovčia skala – Havran (4,5 hod) 22 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran (6 hod)

28 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Piešťany (7 hod)

37 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Čertova Pec – Piešťany (9 hod)

CIEĽ::

13 km: Jalšové (cieľová registrácia je na kontrole Ovčia skala)

17 a 22 km: Havran

28 a 37 km: Piešťany (cieľová registrácia je na kontrole Havran)

INÉ INFORMÁCIE:

Prezentácia účastníkov (s odovzdaním účastníckych preukazov) na trasu 17 km (Jalšové – Havran, alebo Studená dolina – Havran) je na kontrole Ovčia skala. Pri voľbe tejto trasy sa prosím odvezte do Jalšového, odtiaľ pokračujte po žltej TZT na Ovčiu skalu, kde sa môžete prezentovať. Alternatívne je možné pre trasu na 17 km zvoliť nástup v Studenej doline (Ifkova chata), odkiaľ sa na Ovčiu skalu pokračuje po červenej TZT.

Potvrdenia a diplomy za absolvovanie trasy na 13 km (Hlohovec – Jalšové) dostanú turisti na kontrole Ovčia skala. Potvrdenia a diplomy za absolvovanie trasy na 17 km (Jalšové – Havran), 22 km (Hlohovec – Havran), 28 km (Hlohovec – Havran – Piešťany) a 37 km (Hlohovec – Havran – Čertova pec – Piešťany), dostanú turisti v cieľovej kontrole Havran. Potvrdenia pre výkonnostných turistov do turistických záznamníkov bude dávať cieľová kontrola Havran.

Všetky trasy Pochodu HP vedú po turistických značených trasách (TZT) s jednoduchou orientáciou. Na štarte, aj na kontrolách, budú pripravené informačné plagátiky s popismi jednotlivých trás, aj s ich časovými rozpismi.

Preprava turistov z cieľa Havran do Hlohovca bude zabezpečená rovnako ako v minulosti osobitnými autobusmi KST. Turisti, ktorí sa rozhodnú nečakať v sedle Havran na turistické spoje, resp. ktorí budú pokračovať na trasách 28 a 37 km až do Piešťan, môžu využiť na dopravu do HC bohatú škálu hromadných autobusových a vlakových spojov, prípadne individuálnu dopravu.

Na trase Pochodu HP je možné občerstvenie (jedlo, voda) iba z vlastných zásob. Preto odporúčame zásobenie na štarte v Hlohovci, kde je možné zakúpiť občerstvenie v blízkych obchodoch a gastroprevádzkach.

Hostinec v sedle Havran nebude v deň Pochodu HP otvorený a nebudú sprístupnené ani vonkajšie priestory patriace k hostincu. Organizátori však zabezpečujú mobilný bufet, umiestnený na parkovacej ploche vedľa hostinca (tak, ako tomu bol na jar 2023 a jeseň 2022).

Na kontrole Ovčia skala bude pripravená tradičná výstava fotografií. Na všetkých troch kontrolách (Hlohovec, Ovčia skala, Havran) bude pripravený bohatý informačný servis pre turistov (popisy trás, rady a pokyny pre turistov).

Pochod HP je turistická akcia, určená predovšetkým pre peších turistov a všetky trasy sú vedené po turistických značených trasách (TZT), určených pre pešiu turistiku. V prípade účasti cykloturistov je nutné, aby cyklisti rešpektovali peších turistov, ktorí majú na TZT prednosť pohybu a v dostatočnom predstihu ich vždy upozornili na svoj citlivý prejazd.

Prosíme turistov, aby rešpektovali vyznačené trasy, neskracovali chodníky a pohybovali sa iba po vyznačených trasách. Taktiež prosíme o citlivý prístup k prírode, bez produkovania hlasných zvukových efektov a odpadu, bez rušenia vtáctva a lesnej zveri. Všetky odpadky si prosím odneste z lesa so sebou, na určené miesto. Usporiadatelia nemajú možnosť a prostriedky na upratovanie odpadkov po účastníkoch podujatia. Každý účastník nesie plnú zodpovednosť za svoje konanie a za porušenie uvedených zásad.

Majiteľov psov, ktorí budú sprevádzať turistov na trase, prosíme o zabezpečenie chovania psov tak, aby nebolo ohrozené zdravie a bezpečnosť iných turistov.

Pochodu sa každý zúčastňuje na vlastné nebezpečenstvo! Za neplnoleté deti zodpovedajú rodičia, alebo dospelý sprievodca!

Nevyhnutnou výbavou každého turistu by v každom prípade mal byť vhodný odev a spoľahlivá obuv do každého počasia, prispôsobené jeho aktuálnemu stavu.

Vhodnou pomôckou pre každého turistu môže byť mapa oblasti „Nitrianska pahorkatina, Hlohovec, VKÚ č.152“ a „Považský Inovec, Piešťany, VKÚ č.130“ resp. https://mapy.dennikn.sk/?ref=navigator, alebo https://sk.mapy.cz/turisticka), prípadne iná vhodná mapová aplikácia v telefóne.

V prílohe pozvánky je aj originálny plagát organizátorov a ilustračné fotky z minulých ročníkov, z niektorých charakteristických miest trasy podujatia.

Na organizácii a zdarnom priebehu Pochodu HP sa finančnou pomocou podieľajú: MESTO HLOHOVEC, TRNAVSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ, KST – REGIÓN TRNAVA. K hlavným partnerom sa rôznou formou pomoci pripájajú aj individuálni a firemní darcovia z radov sympatizantov KST a Pochodu HP a účastníci akcie svojimi dobrovoľnými príspevkami. Všetkým srdečne ďakujeme.

Tešíme sa na Vašu účasť a želáme Vám príjemný pobyt v prírode.

KONTAKT NA USPORIADATEĽOV:

Predovšetkým na kontaktoch spravovaných organizačným tímom, kde budú prinášané v budúcich dňoch, až do konania podujatia, najnovšie informácie:

hpturistika@gmail.com

Ale aj na klubových kontaktoch KST Hlohovec:

http://turistika.hlohovecko.sk/

kst.hlohovec@gmail.com

Horám zdar!

KST Hlohovec

+12

Všetky reakcie:

1919

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil