Medailový víkend plaveckých veteránov

• Plávanie / Šport
  • 17. októbra 2023, 07:41

V rakúskom Mürzzuschlagu neďaleko lyžiarskeho strediska Semmering sa počas víkendu 7. a 8. októbra konali 35. Medzinárodné majstrovstvá Rakúska v plávaní masters.

Výprava ŠPK Kúpele Piešťany: (zľava) Karol Kantek, Michaela Vavrová, Michaela Kičin, Zuzana Matúšová, Anna Kičinová a Pavel Škodný. (Autor: archív Anny Kičinovej)

obľúbenom podujatí sa každoročne zúčastňujú silné tímy veteránskych plavcov z domácich klubov aj reprezentantov Nemecka, Maďarska, Českej republiky, Slovinska a Slovenska. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany zastupovalo šesť pretekárov, ktorí z bazéna v športovom komplexe Vivax priviezli spolu 17 medailí.

Najstarší člen piešťanskej výpravy Karol Kantek si vyplával zlato na 50 m voľný spôsob a striebro na 50 m motýlik. Anna Kičinová štartovala v sobotu v disciplínach 50 m motýlik a 50 m prsia, v oboch zhodne obsadila druhé miesto. Lepšie sa jej darilo v nedeľu, keď zvíťazila na dlhších tratiach 100 m motýlik a 100 m prsia. Michaela Kičin zatiaľ na medailové priečky nedosiahla. Na krátkych šprintoch sa ako dlhotratiarka umiestnila na 50 m prsia na piatom, na 50 m voľný spôsob na siedmom a na 50 m znak na šiestom mieste.

Zlatý víkend to bol jednoznačne pre Zuzanu Matúšovú. So šiestimi víťazstvami na 50 m motýlik, 50 a 1200 m prsia, 50 a 100 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky bola najúspešnejšou plavkyňou piešťanskej výpravy. Pavel Škodný pridal do bilancie zlato na 400 m polohové preteky, druhý bol na 50 a 100 m znak. Na 100 m polohové preteky sa umiestnil na nepopulárnej štvrtej priečke. Michaela Vavrová pri svojom prvom zahraničnom štarte vystúpila na strieborný stupienok za 400 m voľný spôsob a bronz získala za 100 m znak. Piate miesto obsadila na 50 m prsia a 100 m voľný spôsob.