Piešťany čaká basketbalový sviatok! Čajky dnes vstúpia do EuroCupu proti Gorzówu

O rok skúsenejšie a so znalosťou súpera. Hráčky Piešťanských Čajok sa už nevedia dočkať štartu v Eurocupe, streda o 18.00 h prinesie v Diplomat aréne opätovný súboj s poľským InvestInTheWest Enea Gorzów. Alica Moravčíková nám prezradila, ako to vyzerá aktuálne v šatni a s akou ambíciou idú do prvého zápasu v B-skupine.

Piešťanské basketbalistky dnes privítajú poľský Gorzów, ktorému chcú odplatiť dve minuloročné prehry. (Autor: Lukáš Droppan)

Do dvoch súťaží (Alpsko-jadranský pohár a Niké Extraliga žien) Čajky vykročili správnou nohou a do tretice by si tento scenár radi zopakovali. „Celý tím, od trénerov, až po poslednú hráčku, sa veľmi tešíme a zároveň sa veľmi zodpovedne pripravujeme na túto sezónu v Eurocupe. Minulý rok sa nám podarilo dosiahnuť pekné úspechy, ktoré by sme radi zopakovali. Chceme teda vykročiť správnou nohou a prvým víťazstvom. Dúfame, že sa nám to podarí,“ prezradila na úvod Moravčíková.

Tréner Jankovič v rozhovore uviedol, že si takúto situáciu nepamätá, aby v nejakej súťaži dostali po roku rovnakého súpera a ešte k tomu si s ním zopakovali poradie zápasov. Ako si spomína reprezentantka Slovenska na duel? „Prvý duel s Gorzówom hráme opäť doma, na duel spred roka si spomínam tak, že nás prekvapili veľmi rýchlou tranzíciou a ľahkými košmi. Potom sme sa tej hre trochu prispôsobili, keďže na Slovensku nie všetky tímy hrajú tak rýchlo a agresívne. Keď sme si pozerali ich nedávne stretnutia, tak hrajú veľmi podobne – veľmi rýchlo dopredu. Dúfam, že tentoraz nás už tak neprekvapia. Majú obmenený tím, bude to teda iný zápas, ale ja pevne verím, že uspejeme,“ odpovedala piešťanská hráčka.

Gorzów počas leta obmenil káder, možno výraznejšie ako Čajky. Eurocupové skúsenosti a znalosť súpera by mohli pomôcť k tomu, aby sa podarilo úspešne vykročiť do skupinovej fázy. „Keďže obmenili mnoho hráčok, tak, aj keď hráme proti tomu istému družstvu, ale nehráme proti tým istým hráčkam. Je možno výhoda, že poznáme nejaký ich štýl hry, ale určite nepoznáme ich celkovú kvalitu. Ja pevne dúfam, že ukážeme naše eurocupové skúsenosti a určite nám to pomôže v takýchto dôležitých zápasoch ísť za výhrou,“ myslí si Moravčíková.

Favoritom v „béčku“ je španielska Girona, o ostatné postupové miesta môže byť zaujímavá a najmä vyrovnaná bitka. Prípadný stredajší úspech by mohol byť skvelým štartom za zopakovaním minuloročnej jesene v Eurocupe. K tomu by mohla pomôcť aj podpora z tribún Diplomat arény.

„Musíme využiť to, že hráme na domácej palubovke. Dúfam, že tento zápas je dosť dobrou pozvánkou pre fanúšikov. Obrana bude kľúčová, keď im nedovolíme naštartovať sa, tak môžeme uspieť,“ povedala na záver Moravčíková.

Prvý eurocupový zápas Piešťanských Čajok sa uskutoční v stredu 11. októbra o 18.00 h v Diplomat aréne, vstupné na duel s Gorzówom je 9€.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 20. júna 2024
Meniny má Valéria, zajtra Alojz