Let z Tel Avivu do Piešťany je zrušený

Pravidelný letecká linka Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv bola zrušená. Informoval o tom prostredníctvom tlačovej správy úrad trnavského samosprávneho kraja. Pre slovenských občanov, ktorí sa nachádzajú v Izraeli, poletí v stredu 11. októbra v skorých ranných hodinách vládny špeciál. Informovalo o tom ministerstvo vnútra.

(Autor: rs)

„Vzhľadom na stále sa meniacu situáciu v Izraeli sme boli izraelským partnerom informovaní, že náš pravidelný let Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv,  ktorý sa mal podľa plánu uskutočniť túto stredu bol zrušený. Momentálne čakáme na informácie o ďalších krokoch a možnostiach ako šťastne dopraviť cestujúcich späť na Slovensko,“ informuje trnavský samosprávny kraj.

„Letecký útvar Ministerstva vnútra SR zabezpečí repatriačný let pre slovenských občanov nachádzajúcich sa v Izraeli z dôvodu zhoršenej bezpečnostnej situácie v tejto krajine,“ uviedol rezort s tým, že viaceré letecké spoločnosti zrušili množstvo plánovaných letov z Izraela a občania SR tak majú problém dostať sa bezpečne domov. Rezort preto pre slovenských občanov vyšle Airbus A319 s kapacitou 89 miest.

Palestínske hnutie Hamas v sobotu 7. októbra spustilo rozsiahly útok na Izrael, ktorý naň reaguje tvrdými odvetnými krokmi. Akcia Hamasu si vyžiadala dovedna viac ako tisíc mŕtvych a tisícky zranených na oboch stranách.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora