Let z Tel Avivu do Piešťany je zrušený

Pravidelný letecká linka Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv bola zrušená. Informoval o tom prostredníctvom tlačovej správy úrad trnavského samosprávneho kraja. Pre slovenských občanov, ktorí sa nachádzajú v Izraeli, poletí v stredu 11. októbra v skorých ranných hodinách vládny špeciál. Informovalo o tom ministerstvo vnútra.

(Autor: rs)

„Vzhľadom na stále sa meniacu situáciu v Izraeli sme boli izraelským partnerom informovaní, že náš pravidelný let Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv,  ktorý sa mal podľa plánu uskutočniť túto stredu bol zrušený. Momentálne čakáme na informácie o ďalších krokoch a možnostiach ako šťastne dopraviť cestujúcich späť na Slovensko,“ informuje trnavský samosprávny kraj.

„Letecký útvar Ministerstva vnútra SR zabezpečí repatriačný let pre slovenských občanov nachádzajúcich sa v Izraeli z dôvodu zhoršenej bezpečnostnej situácie v tejto krajine,“ uviedol rezort s tým, že viaceré letecké spoločnosti zrušili množstvo plánovaných letov z Izraela a občania SR tak majú problém dostať sa bezpečne domov. Rezort preto pre slovenských občanov vyšle Airbus A319 s kapacitou 89 miest.

Palestínske hnutie Hamas v sobotu 7. októbra spustilo rozsiahly útok na Izrael, ktorý naň reaguje tvrdými odvetnými krokmi. Akcia Hamasu si vyžiadala dovedna viac ako tisíc mŕtvych a tisícky zranených na oboch stranách.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 20. júna 2024
Meniny má Valéria, zajtra Alojz