Čajky sa pred Eurocupom naladili výhrou nad Trečnínom, už v stredu privítajú Gorzów

Piešťanské Čajky sa víťazne naladili na účinkovanie v Eurocupe, v 3. kole Niké EXZ suverénne triumfovali nad nováčikom súťaže – BK AS Trenčín.

Čajky nedali nováčikovi z Trenčína šancu. (Autor: Laco Duračka)

Facka v Košiciach evidentne Piešťanom pomohla, do domáceho duelu vstúpili 18 bodmi v rade. Kvalitatívny, skúsenostný a herný rozdiel bol evidentný, Čajky navyše strieľali s vysokou úspešnosťou streľby. Už v podstate za 5 minút sa strelecky presadili všetky hráčky základnej päťky. K slovu sa dostal na chvíľu aj Trenčín, ale aj lavičkové hráčky zveľaďovali piešťanský náskok. Do konca prvej štvrtiny sa stav zastavil na 34:8. Celkovo sa Čajky nadýchli k ďalšej veľkej bodovej šnúre, tentoraz na konci prvej a druhej časti zaznamenali 34 bodov za sebou. V streleckej listine sa medzitým objavili už takmer všetky hráčky na súpiske. Po prvom polčase svietilo na tabuli skóre 59:12.

Kým prvý polčas bol v znamení piešťanskej dominancie, tak tretia štvrtina bola len o jednom tíme, a to domácom. Za všetko hovorí aj skóre v tejto časti stretnutia – 33:0. Do poslednej periódy sa išlo za stavu 92:12. Hneď v úvode štvrtej štvrtiny sa podarilo prekonať 100-bodovú hranicu, symbolicky sa o ňu trojkou postarala posledná čakateľka na body – Sára Majerová. Tempo Čajok nepoľavovalo ani s ubúdajúcim časom, svoj markantný rozdiel ešte viac zvýraznili. Majster nakoniec zdolal nováčika o 103 bodov – 126:23.

Niké EXZ – 3. kolo:

Piešťanské Čajky – BK AS Trenčín 126:23 (34:8, 25:4, 33:0, 34:11)

Čajky: Jamesová 16, Taušová 14, Jurčenková 12, Stašová 8, Herminjardová 4 (Chovaníková 18, Vandlíková 17, Majerová 13, Moravčíková 11, Kraislová a Mitrasinovičová po 7)

Trenčín: Barboričová 10, Felixová 5, Urbanová 3, Seifertová 2, Mamráková 1 (Hlávková 2, Bučková, Jamrichová, Křenová, Sorádová a Šoltésová 0)

TH: 28/18 – 9/6, Fauly: 16 – 18, Trojky: 12 – 3, Rozhodovali: Uhrin, Kubík, Valachovič