Jeseň bude plná podujatí, Rezort Piešťany pozýva v októbri na koncerty, divadlo, festival aj jarmoky

  • Inzercia
  • 4. októbra 2023, 15:44

Hoci sa letná kúpeľná sezóna už skončila, v našom najväčšom kúpeľnom meste pokračuje bohatý program rôznych podujatí. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva v októbri do regiónu milovníkov športu, hudby, divadla, filmu, tanca aj ľudovej či klubovej zábavy. Prehľad podujatí nájdu záujemcovia na adrese kalendar.rezortpiestany.sk.

(Autor: Rezort Piešťany)

V októbri sa začína jesenná sezóna obľúbených zážitkových prehliadok Piešťany podľa Wintera, počas ktorých ožíva v slúchadlách aj pred očami účastníkov prehliadky príbeh nezlomného podnikateľa Ľudovíta Wintera, zakladateľa a zveľaďovateľa kúpeľov aj mesta Piešťany.

„Október bude posledným mesiacom výstavy diel Alfonsa Muchu s názvom Kvetinové svety,“ upozorňuje výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Končí sa aj sezóna splavov Váhu, no Piešťany zároveň ponúknu mnoho iných podujatí, na ktoré návštevníkov nášho regiónu srdečne pozývam. Októbrový program je taký bohatý, že nie je možné vymenovať všetky akcie, preto odporúčam sledovať kalendár podujatí na našej webovej stránke.“

Dom umenia aj Elektrárňa Piešťany opäť predstavia svoje priestory počas komentovaných prehliadok. Hudobná reštaurácia La Musica pozýva na ďalšiu sériu koncertov, Piešťany ponúknu v októbri aj množstvo pekných podujatí pre deti.

Medzi októbrovými ťahákmi budú napríklad Silné reči – stand-up comedy show v Piešťanskom pivovare ŽiWell, ďalej predstavenia v rámci 25. Piešťanského randezvous alebo aj koncert Lenky Filipovej či vystúpenie Speváckeho zboru Lúčnica. Po celý mesiac si môžu dospelí i detskí diváci vybrať z pestrej ponuky divadelných aj filmových predstavení.

V októbri si na svoje prídu aj priaznivci športu. V Piešťanoch sa bude konať napríklad Grand Prix Slovakia, pohárová súťaž mužov a žien vo fitness a kulturistike.

Hlohovská hvezdáreň ponúkne okrem iného pozorovania jesennej oblohy, do tajov vesmíru pomôže nahliadnuť aj 17. ročník medzinárodného filmového festivalu Astrofilm 2023.

„Pozývame aj na jesenný jarmok do Vrbového či na 12. ročník Jesenného putovania po vinohradoch nad Hlohovcom. Prvotriednu klubovú zábavu ponúkne Mango Music Club, pre návštevníkov Piešťan je na október pripravená takmer dvadsiatka výstav,“ uzatvára Nevolná.

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia