Letecká linka Tel Aviv – Piešťany podporila prílev turistov z Izraela do Trnavského kraja

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 29. septembra 2023, 07:26

Účasť na veľtrhoch cestovného ruchu, komunikácia s cestovnými kanceláriami a touroperátormi, spolupráca s miestnymi médiami a influencermi, ale najmä priame letecké spojenie prispieva k zvyšovaniu záujmu izraelských turistov o dovolenku v Trnavskom kraji. Aj na základe rastúceho záujmu o našu destináciu pripravujú zúčastnené strany dohodu o pokračovaní leteckej linky Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv. Predbežne s ňou počítajú už aj izraelské cestovné kancelárie. Ich zástupcov o tom informovali na nedávnej prezentácii Discover Central Europe zástupcovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

(Autor: #trnavskykrajzazitkov)

Priemerná vyťaženosť letov Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv je na úrovni 50 %. Tento údaj zahŕňa aj aktuálny stav predaja leteniek na všetky lety realizované v tomto roku. Linka, ktorá bola spustená začiatkom mája, bude fungovať do polovice novembra  s príletom i odletom z Piešťan vždy v stredu. Záujem na tom, aby priama letecká linka pokračovala od februára 2024, avizujú  zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, izraelského touroperátora Overseas a Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

„V máji tohto roka sme privítali prvých turistov na priamej leteckej linke Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv, a zároveň tak odštartovali spoluprácu v oblasti cestovného ruchu s krajinou Blízkeho východu. Dnes môžeme smelo hovoriť o tom, že Trnavský kraj opäť získava na izraelskom trhu povesť dovolenkovej destinácie. Lákadlom je samozrejme možnosť využitia kúpeľov, pričom oslovujeme všetky cieľové skupiny hľadajúce dobrodružstvá v Trnavskom kraji zážitkov. V priamom leteckom spojení s Izraelom plánujeme pokračovať, a zároveň aj naďalej plniť hlavnú myšlienku, ktorou je rozvoj a podpora cestovného ruchu v našom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

„Už počas tejto sezóny sme zaznamenali záujem zo strany izraelských turistov a preto chceme v prevádzke priameho leteckého spojenia medzi Tel Avivom a Piešťanmi pokračovať. Trnavský kraj je pre Izrealčanov atraktívnym cieľom. Lákajú ich liečivé pramene, ale aj prírodné scenérie a kultúrne podujatia,“ potvrdila Vered Schwarz zo spoločnosti Overseas.

V septembri sa v Tel Avive konala spoločná prezentácia krajín Vyšehradskej štvorky s názvom Discover Central Europe s cieľom prilákať izraelskú klientelu do strednej Európy. Každú krajinu reprezentovalo šesť subjektov. Slovensko bolo zastúpené aj Krajskou organizáciou cestového ruchu Trnavský kraj.

„Na Discover Central Europe boli pre nás najdôležitejšie osobné stretnutia so zástupcami izraelských touroperátorov a cestovných kancelárií, s ktorými sme nadviazali prvé kontakty ešte minulý rok v októbri, pred zavedením leteckej linky. Sme radi, že v tomto roku  sme ich už mohli informovať pripravovanom pokračovaní priamych letov Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv,“ povedala Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Podľa údajov Štatistického úradu SR strávili minulý rok práve návštevníci z Izraela v Trnavskom kraji v priemere 11,75 noci, pričom priemer všetkých zahraničných turistov bol 3,61 noci. Od januára do júla 2023 zavítalo do Trnavského kraja 1 792 turistov z Izraela, v hoteloch a penziónoch na jeho území sa postarali o 18 125 prenocovaní. Za celý rok 2019, ktorý bol z pohľadu cestovného ruchu na Slovensku rekordný, strávilo 4 181 návštevníkov z Izraela na území Trnavského kraja 51 352 nocí.

Trend nárastu počtu izraelských turistov potvrdzujú aj štatistiky Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Od januára do júla 2023 strávilo 1 516 hostí z Izraela na Kúpeľnom ostrove dohromady 17 066 nocí.

Zdroj: KOCR Trnavský kraj

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil