Matracov sa zbavujte na zbernom dvore

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných a nepotrebných kusov nábytku či zariadení dá i slušne a bez zaťaženia samosprávy, firiem a jednotlivcov.

Kde-tu sa skriňa, stolík, stolička, toaleta či matrac objaví v stojisku kontajnerov. Smetiari pritom vyvážajú len odpad, ktorý sa nachádza priamo v nádobe, čiže na každé odstránenie podobného odpadu je potrebné zariadiť nadštandardný zber.

Niektorí nešťastníci dokonca vyhadzujú svoje staré kusy interiérov do prírody. Vyťaženým miestom je odbočka z Obchodnej ulice k súkromnému pozemku pri potoku Dubová. Aj minulý týždeň sa tam nachádzal akýsi matrac a časť gauča. Práve matraca sa ďalší neznámy človek snažil zbaviť tak, že svoj starý vyhodil priamo pred útulok. Záchrancovia zvierat však dlhodobo komunikujú, že matrace neprijímajú, lebo psy ich trhajú a im sa potom zbytočne zvyšujú náklady na vývoz odpadu.

Nadrozmerný odpad patrí na zberný dvor. Ten sa nachádza na Žilinskej ceste 122, čo je posledná budova pred koncovou tabuľou mesta Piešťany v smere na Hornú Stredu. V pondelok až piatok je otvorený od 6.30 do 18.00 h a v sobotu od 8.00 do 13.00 h. Odpad odovzdávate bezplatne, platí sa len za drobný stavebný odpad. Netreba zabúdať, že kým takýto vývoz odpadu, resp. správne umiestnenie odpadkov do príslušného kontajnera je zadarmo, za likvidáciu čiernych skládok, ktorými sú aj kopy neporiadku pri kontajneroch, platíme všetci. Nehovoriac o zníženom komforte ostatných obyvateľov a zbytočnom lákadle pre hlodavce.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 20. júna 2024
Meniny má Valéria, zajtra Alojz