Univerzita sv. Cyrila a Metoda kupuje sídlo pre svoju fakultu v Piešťanoch

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave a jej nová Fakulta zdravotníckych vied v Piešťanoch už nebude sídliť len v prenajatých priestoroch, ale podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča budovu na Námestí SNP od župy odkúpi za 3,5 milióna eur. Fakulta zdravotníckych vied od jej vzniku v roku 2020 sídli v prenajatej budove na Námestí SNP, v ktorej do roku 2015 pôsobila elektrotechnická priemyslovka.

Fakulta zdravotníckych vied od jej vzniku v roku 2020 sídli v prenajatej budove na Námestí SNP. (Autor: pror)

Niekdajšia budova Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch a predtým sídlo súdu bola opustená od roku 2015. Kraj sa ju pokúšal predať ako prebytočný majetok. V roku 2020 však našla v školstve opäť svoje uplatnenie a v budove prenajatej od kraja sa usídlila novozriadená Fakulta zdravotníckych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda. Podľa vyjadrení Jozefa Viskupiča univerzita budovu za 3,5 milióna eur od kraja nielen odkúpi, ale z plánu obnovy do rekonštrukcie tohto historického objektu v centre Piešťan investuje 7,5 milióna eur.

Fakulta zdravotníckych vied vznikla transformáciou Inštitútu fyzioterapie, balneoterapie a liečebnej rehabilitácie UCM, svoju činnosť začala 1. júna 2020. V súčasnosti poskytuje štúdium v akreditovaných študijných programoch v odbore fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Študijné programy patria v sústave študijných odborov medzi nelekárske zdravotnícke vedy.

Absolventi nájdu uplatnenie vo fyzioterapii, balneológii, liečebnej rehabilitácii, v primárnej, sekundárnej a následnej starostlivosti či v poradenskej a výchovnej činnosti. Tiež sa uplatnia v diagnostickej a liečebnej starostlivosti v rôznych zariadeniach a ústavoch.

Je to jediná vysokoškolská inštitúcia, ktorá v Piešťanoch nemá len detašované výučbové pracovisko, ale priamo v kúpeľnom meste sídli.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam