Čajky čaká prvý domáci zápas, vo štvrtok privítajú Ostravu

Po takmer 5 mesiacoch máte možnosť vidieť Piešťanské Čajky naživo doma. V jedinom domácom prípravnom stretnutí pred sezónou 2023/2024 privítajú vo štvrtok o 18.00 h SBŠ Ostrava.

Nová posila, rozohrávačka Radka Stašová už v drese Piešťanských Čajok. (Autor: Laco Duračka)

Tím trénera Petra Jankoviča čaká ďalšia kvalitná previerka pred blížiacou sa nabitou jeseňou. Určite to nebude ľahký zápas, keďže o necelé dva týždne čaká Ostravu kvalifikácia do Eurocupu proti Ružomberku. V tomto momente je pre nás dôležité sa venovať nám a vštepovať útočné a obranné pravidlá,“ vyjadril sa kouč Čajok.

Pre Piešťany to bude piaty prípravný duel, zatiaľ na úspech čakajú. Proti Polkoviciam a Brnu siahali vo všetkých prípadoch na víťazstvo, pred svojimi fanúšikmi by túto šnúru konečne radi zlomili.

Súperom bude účastník najvyššej českej súťaže, ktorý pravidelne vyhľadáva aj medzinárodnú konfrontáciu. Po účastiach v Stredoeurópskej (CEWL) a Európskej ženskej basketbalovej (EWBL) lige, sa Ostrava rozhodla premiérovo prihlásiť do Eurocupu. V kvalifikácii o skupinovú fázu ju čaká už o niekoľko dní Ružomberok.

V predchádzajúcom ročníku obsadila Ostrava 8. miesto, cez leto urobila viacero zmien, ktoré by mali priniesť lepšie umiestnenie a vyššie ambície. V kádri majú viaceré reprezentantky Česka zo Svetovej letnej univerziády, k tomu skúsenú Američanku Hannah Littleovú a tiež reprezentantku Portorika Indiu Paganovú.

To, že Čajky nečaká žiadna ľahká skúška, potvrdzujú aj ostravské výsledky v príprave – výhra nad KP Brno (71:63), Sláviou Banská Bystrica (83:77 pp) a Sokolom Hradec Králové (74:73). Príďte sa pozrieť do Diplomat arény na nový tím Piešťan a dopomôcť mu k prvej výhre v príprave.

Zápas Piešťanských Čajok s SBŠ Ostrava začína vo štvrtok o 18.00 h. Vstupné je 3€, pokladňa sa otvára tradične hodinu pred začiatkom stretnutia.  

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 22. júla. Tento deň je Dňom rodičov. Meniny má Magdaléna.
  • 22.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 22. júla 2024
Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga