Počas týždňa mobility budú predplatné lístky na prímestské autobusy výrazne lacnejšie

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 11. septembra 2023, 08:27

Trnavský samosprávny kraj ponúkne pri príležitosti Európskeho týždňa mobility, ktorý každoročne pripadá na 16. až 22. septembra, 365-dňové sieťové predplatné cestovné lístky (PCL) na prímestskú autobusovú dopravu za zvýhodnenú cenu. Cieľom je zvýšiť počet pravidelných cestujúcich.

Vo zvýhodnenej cene bude k dispozícii základný, zľavnený i prenosný ročný celosieťový lístok. (Autor: TTSK)

Počas Európskeho týždňa mobility budú pre cestujúcich k dispozícii 365-dňové celosieťové lístky s takmer polovičnou zľavou v porovnaní s uvádzacími cenami. Napríklad základný celosieťový lístok bude v období medzi 16. a 22. septembrom 2023 dostupný za 222 eur, čo znamená, že cestujúci v porovnaní s uvádzacou cenou ušetrí až takmer 200 eur. Vo zvýhodnenej cene bude k dispozícii základný, zľavnený i prenosný ročný celosieťový lístok. Naďalej platí, že prvotný nákup týchto lístkov je možný len prostredníctvom e-shopu alebo na predajných miestach dopravcu.

„V rámci blížiacej sa kampane sme sa rozhodli ponúknuť ročný sieťový predplatný cestovný lístok s takmer polovičnou zľavou v porovnaní s uvádzacími cenami, ktoré platia počas celého tohto roka. Ide o výhodu pre pravidelných cestujúcich, pričom naším cieľom je, aby ich počet po Európskom týždni mobility narástol,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Cestovanie prímestskými autobusmi v Trnavskom kraji je od 1. januára tohto roka vďaka predplatným cestovným lístkom a zónovému členeniu kraja ľahšie a výhodnejšie. Cestujúci si ich môžu kúpiť podľa časovej a územnej platnosti. Časová platnosť predplatných lístkov je stanovená na 7, 30, 90 alebo 365 dní. Územná platnosť znamená, že cestujúci si vyberajú tarifné zóny, v rámci ktorých cestujú. Každá zastávka je zaradená do niektorej zo zón. K dispozícii je aj takzvaný celosieťový lístok, na ktorý je možné cestovať neobmedzene na všetkých linkách, a tiež 180-dňový predplatný lístok pre študentov za špeciálnu cenu.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav