Počas týždňa mobility budú predplatné lístky na prímestské autobusy výrazne lacnejšie

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 11. septembra 2023, 08:27

Trnavský samosprávny kraj ponúkne pri príležitosti Európskeho týždňa mobility, ktorý každoročne pripadá na 16. až 22. septembra, 365-dňové sieťové predplatné cestovné lístky (PCL) na prímestskú autobusovú dopravu za zvýhodnenú cenu. Cieľom je zvýšiť počet pravidelných cestujúcich.

Vo zvýhodnenej cene bude k dispozícii základný, zľavnený i prenosný ročný celosieťový lístok. (Autor: TTSK)

Počas Európskeho týždňa mobility budú pre cestujúcich k dispozícii 365-dňové celosieťové lístky s takmer polovičnou zľavou v porovnaní s uvádzacími cenami. Napríklad základný celosieťový lístok bude v období medzi 16. a 22. septembrom 2023 dostupný za 222 eur, čo znamená, že cestujúci v porovnaní s uvádzacou cenou ušetrí až takmer 200 eur. Vo zvýhodnenej cene bude k dispozícii základný, zľavnený i prenosný ročný celosieťový lístok. Naďalej platí, že prvotný nákup týchto lístkov je možný len prostredníctvom e-shopu alebo na predajných miestach dopravcu.

„V rámci blížiacej sa kampane sme sa rozhodli ponúknuť ročný sieťový predplatný cestovný lístok s takmer polovičnou zľavou v porovnaní s uvádzacími cenami, ktoré platia počas celého tohto roka. Ide o výhodu pre pravidelných cestujúcich, pričom naším cieľom je, aby ich počet po Európskom týždni mobility narástol,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Cestovanie prímestskými autobusmi v Trnavskom kraji je od 1. januára tohto roka vďaka predplatným cestovným lístkom a zónovému členeniu kraja ľahšie a výhodnejšie. Cestujúci si ich môžu kúpiť podľa časovej a územnej platnosti. Časová platnosť predplatných lístkov je stanovená na 7, 30, 90 alebo 365 dní. Územná platnosť znamená, že cestujúci si vyberajú tarifné zóny, v rámci ktorých cestujú. Každá zastávka je zaradená do niektorej zo zón. K dispozícii je aj takzvaný celosieťový lístok, na ktorý je možné cestovať neobmedzene na všetkých linkách, a tiež 180-dňový predplatný lístok pre študentov za špeciálnu cenu.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Kraj / Spravodajstvo
pondelok, 17. júna 2024
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav