Čajky si z Brna odniesli dobré skúsenosti , vo štvrtok sa predstavia prvýkrát doma

Vystúpenie na turnaji v Brne prinieslo Piešťanským Čajkám ďalšie dve kvalitné zápasové previerky. Síce bez úspechu, ale ukázalo, na akých veciach musia hráčky z kúpeľného mesta v najbližšom období pracovať. Tréner Peter Jankovič zhodnotil účinkovanie svojho tímu a doterajší priebeh prípravy na sezónu.

Piešťanské Čajky v príprave na výhru stále čakajú, no s kvalitnými celkami hrali vždy vyrovnané zápasy. (Autor: Laco Duračka)

Proti domácim Žabinám Brno to bola v podaní Čajok opäť vyrovnaná partia, v ktorej siahali na triumf a 3. miesto na Memoriáli profesora Paši. Napokon neuspeli po výsledku 67:74. „Veľmi bojovný zápas ktorý spĺňal určité kritériá. V tomto stretnutí sme striedali veľmi dobré úseky s veľmi zlými a nakoniec nás to stálo lepší výsledok. Mali sme veľký problém s faulami, ale na druhej strane, mohli sme si vyskúšať hrať aj v iných zloženiach,“ zhodnotil sobotňajšie vystúpenie tréner Piešťan.

Na úvod turnaja si tretíkrát v rámci prípravy zahrali s poľskými Polkovicami. Aj v tomto prípade neboli od výhry ďaleko, konkrétne prehrali len o 6 bodov – 59:65. „Ak to porovnám s prvými zápasmi v Polkoviciach, tak určite sme sa posunuli smerom dopredu. Opäť nám však ukázal aj nedostatky, na ktorých musíme pracovať a robiť na našom koncepte v útoku, aj v obrane. Vedeli sme, že budeme hrať s kvalitným tímom, tobôž, keď prišiel v kompletnom zložení. Dokázali sme sa vyrovnať s ich agresivitou, čo bol asi najväčší rozdiel v porovnaní s predošlými stretnutiami. V niektorých úsekoch hry sme vyzerali veľmi dobre,“ uviedol Jankovič.

Piešťanské družstvo sa postupne sa postupne zohráva, najmä s letnými posilami. V Brne hralo už v kompletnom zložení, keď sa po krátkej absencii vrátila aj ‘KJ’ Jamesová. Previerky s euroligovými a eurocupovými tímami sú výborným testom na odhalenie nedostatkov ešte pred súťažnými zápasmi. „Som rád, že sa nám podarilo hneď na úvod vyskladať takéto zápasy. Je vidieť aj na dievčatách, že nás tie zápasy posúvajú a keď hráme vyrovnané partie s euroligovým tímom, tak to dodáva aj na sebavedomí. Ešte by bolo fajn pridať k tomu nejaké víťazstvo,“ vyjadril sa kouč Čajok.

Práve víťazstvo je zatiaľ to, čo jeho hráčkam v príprave chýba. Za sebou majú štyri vystúpenia a vo všetkých prípadoch siahali na úspech, no napokon z toho boli tesné prehry. „Hráme dobré zápasy s kvalitnými tímami, ale zatiaľ bez úspechu. Môžeme sa baviť o tom, že je to len príprava, ale myslím si, že aj tak sme mali dva zápasy zvládnuť. Stále nám niečo málo chýba k tomu, aby sme dokázali doniesť zápas do víťazstva. Verím, že sa to bude zlepšovať a víťazstvá prídu, keď ich budeme najviac potrebovať,“ dodal na záver Jankovič.

Šancu zlomiť čakanie na úspech budú mať už o niekoľko dní, vo štvrtok 14. septembra o 18.00 h sa v Diplomat aréne predstavia proti SBŠ Ostrava. Proti účastníkovi kvalifikácie Eurocupu a pred svojimi fanúšikmi by radi zlomili sériu tesných prehier v príprave.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam