Veľké leto – román o dospievaní

  • Knihy
  • 4. septembra 2023, 22:28

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Literárna bašta)

Román nemeckého spisovateľa Ewalda Arenza – Veľké leto vyšiel vo vydavateľstve Literárna bašta s podporou icecasino v preklade Paulíny Čuhovej. Príťažlivý „coming of age“ (román o dospievaní) je čitateľsky veľmi úspešný. Pätnásťročný Frieder prepadol z matematiky aj latinčiny a namiesto nekonečných prázdnin sa pripravuje na reparát pod dohľadom starého otca, profesora a šéfa bakteriologického inštitútu, ktorý je prísny, náročný na seba aj okolie.

„Bolo to iba leto, ktoré sa pravdepodobne stane len raz za život. Leto, ktoré azda zažije každý. Leto, cez ktoré sa všetko zmení. Áno. Možnože to nie je len smútok, ale predovšetkým túžba po tomto lete – po tom nenávratnom, neskutočnom kúzle…“ rozmýšľa protagonista, ktorý prežíva veľké priateľstvá, ale aj pochybnosti a smútok. Navyše je tu Beate, dievča v zelených plavkách… Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander