Juniorský šampionát aj s piešťanskými pólistkami

  • Vodné pólo / Šport
  • 23. augusta 2023, 12:00

V tureckom meste Manisa sa v krásnom areáli pre plavecké športy uskutočnili Majstrovstvá Európy vo vodnom póle hráčok do 17 rokov. V slovenskom družstve úspešne reprezentovali aj hráčky klubu KVP Kúpele Piešťany – Nela Mešterová ako kapitánka, brankárka Ella Pechová a naše a zároveň i slovenské najrýchlejšie hráčky Sandra Holičová a Lea Držíková. Asistentom trénerky bol Piešťanec Ján Baranovič.

Súčasťou reprezentácie boli aj tréner Ján Baranovič a štyri hráčky KVP Kúpele Piešťany - Ella Pechová, Nela Mešterová, Sandra Holičová a Lea Držíková. (Autor: archív KVP)

Slovenské reprezentantky odohrali šesť zápasov, z toho štyri víťazné proti Rumunsku, Malte, Švajčiarsku a Srbsku, a dva, v ktorých boli súperky nad ich sily – proti Chorvátsku a Francúzsku.

Výsledkom bolo celkové 10. miesto, s ktorým hráčky a tréneri nie sú úplne spokojní napriek tomu, že je to najlepšie umiestnenie slovenského vodnopólového reprezentačného družstva za uplynulé tri roky – a to bez ohľadu na kategóriu. Dievčatám blahoželáme a prajeme chuť trénovať a bojovať o ďalšie úspešné výsledky.

Róbert Chlpek

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam