Striebro z ME juniorov vo vodnom lyžovaní skončilo v Piešťanoch

• 22. augusta 2023, 22:45

Slovenskí vodní lyžiari dosiahli vynikajúce umiestnenia na Majstrovstvách Európy juniorov vo vodnom lyžovaní za člnom, ktoré sa konali od 7. do 14. augusta v španielskom meste Seseña. Iba trojčlenný tím v zložení Sofia Schuster, Peter Oravec (obaja Klub vodného lyžovania Piešťany) a Adrián Eliáš (Klub vodného lyžovania Trixen Košice) získal tri medaily.

Tím zo Slovenska na majstrovstvách Európy juniorov v Španielsku: (zľava) Martin Eliáš, Adrián Eliáš, Sofia Schuster, Peter Oravec a Ivan Oravec. (Autor: Ivan Oravec )

Sofia Schuster skončila v disciplíne triky na druhom mieste výkonom 3460 bodov. Adrián Eliáš získal dve strieborné medaily v trikoch výkonom 5850 bodov a v kombinácii s počtom bodov 2057,01. Peter Oravec sa umiestnil najlepšie na šiestej priečke v skokoch s výkonom 46,8 metra a Eliáš skončil v rovnakej disciplíne piaty za skok dlhý 47,1 m.

Strieborná Sofia Schuster (vpravo) v disciplíne triky.

Je to mimoriadny úspech v silnej konkurencii 124 pretekárov z 20 krajín. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.