Tip na výlet: Blúdenie v kukurici len kúsok od Piešťan

Kým po minulé roky milovníci blúdenia pomedzi kukuričné klásky smerovali do Vlčkoviec, kde sa tento rok bludisko nenachádza, alebo za Hornú Stredu v smere na Podolie, tento rok sa bludisko presunulo len kúsok za hranicu mesta Piešťany. Kukuričné dobrodružstvo sa nachádza pred Hornou Stredou v smere od Piešťan, odbočiť je potrebné, akoby ste šli do závodu Porsche.

(Autor: am)

Kukurica je pripravená, v niektorých častiach bludiska azda až dvojmetrová, a tak blúdeniu nič nebráni.

Ak nechcete zablúdiť ešte pred samotným vstupom do bludiska, ako sa to podarilo nám, vedzte, že tento rok nejdete po ceste v smere na Podolie, ale do závodu Porsche. Z Piešťan sa tam dostanete v priebehu piatich minút. Príjazdovú cestu k závodu prejdite takmer celú, pričom na konci uvidíte búdku s občerstvením a predajom vstupeniek, vedľa ktorých môžete zaparkovať automobil.

Dostanete mapku, ktorá znázorňuje Česko a Slovensko, a milí muži za pultom vám poskytnú aj ceruzku, aby ste si mohli zaznačiť, ktoré mestá ste už navštívili.

Áno, mestá. Bludisko tvorí akoby sieť väčších a významných miest oboch krajín, pričom tento rok nie je cieľom vylúštiť tajničku, ale dočítať sa čo-to o jednotlivých samosprávach. Stanovištia v bludisku sú akoby informačnými tabuľkami so základnými údajmi a zaujímavosťami o daných mestách.

Samotné blúdenie vám zaberie približne polhodinu. Nejde o žiadnu náročnú pátraciu akciu, skôr si vychutnáte prechádzku medzi kláskami kukurice. V bludisku sa nachádza aj „vyhliadková veža“, z ktorej pekne uvidíte na celý kukuričný areál.

Keď nájdete východ, malých pátračov ešte môžete posadiť na traktory či nechať vyšantiť na detskej šmykľavke. Celý výlet aj s dojazdom z Piešťan vám zaberie približne hodinku. Ak by ste si pobyt v bludisku chceli spestriť, organizátori pripravujú aj nočné hororové blúdenie.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor