Exšéfka piešťanského úradu práce za tašku zeleniny, víno a čokoládu dostala päťročný trest

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 18. augusta 2023, 07:36

Bývalá šéfka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany dostala za tašku plnú zeleniny päť rokov väzenia. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Podľa obžaloby priniesla rajčiny, papriku a reďkovky do jej kancelária uchádzačka o finančný príspevok, ktorý potrebovala na rozbehnutie podnikania. Informovala o tom TV JOJ na svojom webe Noviny.sk.

Obžalovaná je bývalá riaditeľka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany. (Autor: RTVS)

Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Martina Kellerová uviedla, že v obžalobe išlo o úplatky. Proti bývalej riaditeľke vypovedal muž, ktorý sa priznal, že za pomoc jej dal víno a čokoládu. Medzi dôkazmi tiež boli odposluchy telefonátov a obrazové záznamy priamo z jej kancelárie. Exriaditeľka však vinu popierala. „Popierala aj popiera, som prekvapený z výsledku,“ povedal obhajca Dalibor Kuciaň.

Súd ju uznal vinnú už po druhý raz. Pôvodný rozsudok totiž zrušil Najvyšší súd SR, pretože jeden zo svedkov nezložil pred výpoveďou prísahu. Sudca ho musel vypočuť znova a exriaditeľku poslal do väzenia.

„Uložil jej trest odňatia slobody vo výmere päť rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Ďalej súd obžalovanej uložil trest zákazu činnosti, a to zákazu výkonu zamestnania, povolania alebo funkcie v orgánoch verejnej moci na dobu dvoch rokov,“ vyjadrila sa hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková.

Sudca obhajobe neuveril, tá totiž tvrdila, že zelenina v taške bola len vzorkami na ochutnanie. Obvinená totiž bola zamestnankyňou štátnej správy, kde platí nulová tolerancia a hodnota úplatku nie je rozhodujúca.

Obhajca nie je spokojný s rozsudkom, podal preto odvolanie. O prípade tak bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam