Plavci Kúpeľov z chladnej vody Sĺňavy vylovili najviac medailí

  • Plávanie / Šport
  • 17. augusta 2023, 07:37

Vo Váhu pri piešťanskej Lodenici sa v nedeľu 6. augusta súbežne s triatlonom Slovakman uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní na 5 km a piate kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní na otvorenej vode.

Stupeň víťazov na 3 km dlhej trati kompletne obsadili plavkyne ŠPK Kúpele Piešťany: (zľava) tretia Kristína Királová, prvá Karolina Valko a druhá Lucia Slámová. (Autor: archív autora)

Nepriaznivé predpovede počasia sa naplnili a športovcom od rána pršalo. Teplota vody 18 °C a vzduchu okolo 15 °C viedla organizátora, Športový klub Delfín Nitra, požiadať hlavného rozhodcu delegovaného Slovenskou plaveckou federáciou o výnimku na povolenie neoprénových plaviek pre účastníkov. Bolo to rozhodnutie v súlade so znížením náročných daždivých podmienok a diskomfortu v prospech pretekárov, ktoré všetci prijali s pochopením.

Na kilometrovej trati medzi 12-ročnými dievčatami zvíťazila Michaela Csenkyová (uprostred) pred Simonou Radosavljevič (vpravo).

Pretekov sa zúčastnilo 74 plavcov z 21 domácich klubov a jedného z Českej republiky. Najúspešnejšou zo 16 pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany bola Natália Ertlová, ktorej sa podarilo zvíťaziť na 5 km mladších junioriek a dekorovali ju ako majsterku Slovenska. Celkovo medzi ženami zaplávala v Open kategórii druhý čas. Bronzovú medailu z Majstrovstiev SR na 5 km medzi najmladšími juniorkami si po prázdninovej prestávke vyplávala Michaela Mosná.

V disciplínach Slovenského pohára najväčšiu radosť klubu ŠPK Kúpele urobili 13-ročné pretekárky, keď na 3 km dlhej trati obsadili kompletne stupeň víťazov v poradí Karolina Valko, Lucia Slámová a Kristína Királová. Medzi najmladšími juniormi medaily za prvé dve miesta taktiež zostali doma, keď vyhral Rastislav Čačík a striebornú pozíciu obsadil Alexander Zurek. Milica Martinkovičová pekne zvládla 3 km trať a po doplávaní 12-ročných žiačok vystúpila na strieborný stupienok. Kilometrovú trať vyhrala 13-ročná Anna Mária Schott. Medzi o rok mladšími dievčatami domáci klub bral zlato aj striebro v poradí Michaela Csenkyová a Simona Radosavljevič. O rok mladšie dievčatá sa tiež radovali po doplávaní – prvá skončila Nina Pecháčová a druhá Nelly Gáliková. Najmladšia medailistka klubu ŠPK Kúpele, 10-ročná Alexandra Tapušíková, stála na striebornom stupienku.

Natália Ertlová zvíťazila na 5 km mladších junioriek a bola dekorovaná ako majsterka Slovenska.

Na podujatie prišlo iba poskromne divákov, hlavne skalní fanúšikovia diaľkového plávania a rodinní príslušníci, plavci Kúpeľov však vylovili z vody Váhu najviac medailí zo zúčastnených klubov. Tak to má v domácej vode byť, sme na všetkých hrdí a gratulujeme im.

Radoslav Suchánek

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila