Čajky v EuroCupe opäť proti Gorzówu, v skupine ich ešte čaká silná Girona a Dudelange

Piešťanské Čajky spoznali svojich súperov v skupinovej fáze EuroCupu. Úradujúci majster Niké Extraligy žien si opäť zmeria sily s poľským InvestInTheWest Enea Gorzów, okrem toho vyzve španielsku Spar Girona a luxemburský celok T71 Dudelange. Rozhodol o tom žreb v Mníchove.

Piešťanské Čajky na žrebovaní EuroCupu v Mníchove zastupovali športový manažér Tomáš Horký a generálna manažérka Bronislava Borovičková. (Autor: FIBA/Piešťanské Čajky )

Ešte pred žrebom kvalifikácie a skupinovej fázy bolo jasné, že EuroCup sa prvýkrát odohrá bez regionálneho rozdelenia, jedinou geografickou reštrikciou bude, že v skupine sa môže nachádzať maximálne jeden klub z krajiny. Kluby rozdelili na základe trojročného rebríčka v európskych klubových súťažiach. „Určite to nie je ľahká skupina, vedeli by sme si možno predstaviť aj niečo jednoduchšie, ale na druhej strane v tejto súťaži už asi ľahších súperov nenájdeme,” prezradil bezprostredné dojmy zo žrebu tréner piešťanských basketbalistiek Peter Jankovič.

Úradujúci šampión extraligy sa nachádzal v treťom koši, žreb prisúdil Čajkám opäť po roku poľskú InvestInTheWest Eneu Gorzów. V predchádzajúcej edícii EuroCupu prehrali s týmto súperom v oboch prípadoch (68:70 a 56:71). „Gorzów poznáme z predchádzajúceho ročníka, máme im čo oplácať. Uvidíme, v akom prídu zložení, to je zatiaľ pre nás záhadou. Tiež to je ťažký súper, jeden z top tímov poľskej ligy, ale hrateľný, ako sa ukázalo v minulej sezóne,” ozrejmil kouč Čajok známeho súpera.

Okrem toho si zahrajú s minuloročným účastníkom Euroligy, španielskou Spar Girona. Za tento klub hrala v predchádzajúcom ročníku reprezentantka Slovenska a ex-hráčka Piešťan Terézia Páleníková. „Girona patrí asi momentálne k špičke španielskeho basketbalu a dlhé roky hrala Euroligu. Je to najväčší favorit našej skupiny, ale určite zdolateľný, keď prehral v minulej sezóne vo štvrťfinále španielskej ligy s Barcelonou. To bol veľký šok,” vyjadril sa Jankovič na adresu súpera zo Španielska.

Túto zostavu tímov doplnil vicemajster Luxemburska a aktuálny víťaz Luxemburského superpohára, T71 Dudelange. „Pre mňa je zatiaľ veľkou neznámou luxemburský Dudelange, ktorý je viac-menej tvorený z domácich hráčok doplnených o dve zahraničné basketbalistky. Predpokladám, že sa opäť stretnem s Etuteovou, mám s ňou bohaté skúsenosti a bude to zaujímavé aj na klubovej úrovni. Ťažká skupina, ale určite pôjdeme do toho s tým, že urobíme všetko a pokúsime sa o postup,” dodal na záver šéf piešťanskej lavičky.

V predchádzajúcom ročníku sa klubu z kúpeľného mesta podarilo prvýkrát v histórii dostať do play-off, kde bol nad jeho sily maďarský Pécs. Skupinová fáza odštartuje 11. októbra. Zo štvorčlenných skupín idú ďalej tímy na prvých dvoch miestach a osem najlepších z tretích pozícií. Následne sa z tabuľky všetkých postupujúcich družstiev vytvoria dvojice pre úvodné kolo play-off.

Predbežný program Piešťanských Čajok v B-skupine:

11. 10.: Čajky – InvestInTheWest Enea Gorzów

19. 10.: T71 Dudelange – Čajky

25. 10.: Čajky – Spar Girona

1. 11.: InvestInTheWest Enea Gorzów – Čajky

22. 11.: Čajky – T71 Dudelange

29. 11.: Spar Girona – Čajky

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard