Čajky v Eurocupe opäť proti Gorzówu, v skupine ich ešte čaká Girona a Dudelange

Piešťanské Čajky spoznali svojich súperov v skupinovej fáze Eurocupu. Úradujúci majster Niké EXZ si opäť zmeria sily s poľským InvestInTheWest Enea Gorzów, okrem toho vyzve španielsku Spar Girona a luxemburský celok T71 Dudelange. Rozhodol o tom žreb v Mníchove.

Čajky v Eurocupe čaká opäť zaujímavá konfrontácia. (Autor: Lukáš Droppan)

Ešte pred žrebom kvalifikácie a skupinovej fázy bolo jasné, že Eurocup sa prvýkrát odohrá bez regionálneho rozdelenia, jedinou geografickou reštrikciou bude, že v skupine sa môže nachádzať maximálne jeden klub z krajiny. Kluby rozdelili na základe trojročného rebríčka v európskych klubových súťažiach. “Určite to nie je ľahká skupina, vedeli by sme si možno predstaviť aj niečo jednoduchšie, ale na druhej strane, v tejto súťaži už asi ľahších súperov nenájdeme,” prezradil bezprostredné dojmy zo žrebu tréner Piešťan Peter Jankovič. 

Úradujúci šampión Niké EXZ sa nachádzal v treťom koši, žreb prisúdil Piešťanským Čajkám opäť po roku poľskú InvestInTheWest Eneu Gorzów. V predchádzajúcej edícii Eurocupu prehrali s týmto súperom v oboch prípadoch (68:70 a 56:71). “Gorzów poznáme z predchádzajúceho ročníka, máme im čo oplácať. Uvidíme, v akom prídu zložení, to je zatiaľ pre nás záhadou. Tiež to je ťažký súper, jeden z top tímov poľskej ligy, ale tiež hrateľný, ako sa ukázalo v minulej sezóne,” ozrejmil kouč Čajok známeho súpera. 

Okrem toho si zahrajú s minuloročným účastníkom Euroligy, španielskou Spar Girona. Za tento klub hrala v predchádzajúcom ročníku reprezentantka Slovenska a ex-hráčka Piešťan Terézia Páleníková. “Girona patrí asi momentálne k špičke španielskeho basketbalu a dlhé roky hrala Euroligu, je to najväčší favorit našej skupiny, ale určite zdolateľný, keď prehral v minulej sezóne vo štvrťfinále španielskej ligy s Barcelonou. To bol veľký šok,” vyjadril sa Jankovič na adresu súpera zo Španielska. 

Túto zostavu tímov doplnil vicemajster Luxemburska a aktuálny víťaz Luxemburského superpohára, T71 Dudelange. “Pre mňa je zatiaľ veľkou neznámou luxemburský Dudelange, ktorý je viac-menej tvorený z domácich hráčok, doplnených o dve zahraničné basketbalistky. Predpokladám, že sa opäť stretnem s Etuteovou, mám s ňou bohaté skúsenosti a bude to zaujímavé aj na klubovej úrovni. Ťažká skupina, ale určite pôjdeme do toho s tým, že urobíme všetko a pokúsime sa o postup,” dodal na záver šéf piešťanskej lavičky. 

V predchádzajúcom ročníku sa klubu z kúpeľného mesta podarilo prvýkrát v histórii dostať do play off, kde bol nad jeho sily maďarský Pécs. Skupinová fáza odštartuje 12. októbra. Zo štvorčlenných skupín idú ďalej tímy na prvých dvoch miestach a osem najlepších z tretích pozícií. Následne sa z tabuľky všetkých postupujúcich družstiev vytvoria dvojice pre úvodné kolo play off.

Žreb Piešťanských Čajok v skupinovej fáze Eurocupu 2023/2024:

B-skupina: Spar Girona (Šp.), InvestInTheWest Enea Gorzów (Poľ.), PIEŠŤANSKÉ ČAJKY (SR), T71 Dudelange (Lux.)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban