Seniori, pozor na podvodníkov!

Neustále sa opakujúce pokusy o podvody na senioroch nenechávajú chladných ani policajných príslušníkov. Pravidelne sa snažia upozorňovať na spôsoby, akými sa títo nečestní ľudia na úkor starších ľudí obohacujú.

Policajní preventisti upozorňujú seniorov priamo u nich doma. (Autor: Polícia SR - Trnavský kraj)

Policajní preventisti v ostatnom období prichádzajú s informáciami až priamo domov k seniorom, keď sprevádzajú poštových doručovateľov. Seniorom pri takomto osobnom stretnutí približujú základné informácie, aby boli obozretní nielen pri bráne, keď im niekto zazvoní, ale aj v telefóne, ak sa im ozve cudzí hlas, ktorí ešte nepočuli. „Podvodníci sa radi vydávajú za blízkych obete. Ak nie ste si istí, či hlas v telefóne naozaj patrí vnukovi, synovcovi alebo vzdialenej rodine, s ktorou ste málo v kontakte, hovor ukončite a informácie si overte. Podvodníci sa vás síce budú snažiť stoj čo stoj udržať na linke, ale červené tlačidlo viete použiť aj v strede slova a hovor ukončiť,“ upozorňujú policajti. Buďte opatrní.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia