Freelancer vs agentúra: Kedy a ako vybrať

  • Inzercia
  • 2. augusta 2023, 18:43

Pri hľadaní správnych ľudí na marketing pre váš projekt máte ako bežný majiteľ niekoľko možností, vrátane prijatia interného zamestnanca, nájmu freelancera, alebo spolupráce s marketingovou agentúrou. Vaše konečné rozhodnutie bude závisieť od vašich cieľov, potreby rásť, existujúcich procesov a možnostiach. Ako teda správne identifikovať, ktorú cestu si pre váš digitálny marketing zvoliť?

Ciele a rozsah projektu

Aké sú vaše konkrétne ciele a aký rozsah projektu potrebujete? Ak ide o jednorazovú úlohu, ako napríklad vytvorenie webovej stránky, prenájom freelancera môže byť vhodnou voľbou. Ak však napríklad plánujete dlhodobú a komplexnú marketingovú omnichannel stratégiu pre váš e-shop, spolupráca s marketingovou agentúrou môže poskytnúť širší rozsah skúseností a zdrojov.

Flexibilita a prispôsobivosť

Ako flexibilný potrebujete, aby váš tím bol? Freelanceri sú často flexibilnejší a dokážu sa rýchlo prispôsobiť meniacim sa potrebám projektu. Na druhej strane, marketingové agentúry majú väčšiu stabilitu a zdroje na riadenie viacerých projektov súčasne.

Odbornosť a skúsenosti

Aký druh odbornosti a skúseností potrebujete pre váš e-shop? Freelanceri môžu mať špecializované znalosti v konkrétnych oblastiach marketingu ako napríklad PPC reklama či SEO, zatiaľ čo marketingová agentúra poskytuje tím odborníkov s rôznorodými skúsenosťami a schopnosťami.

Finančné aspekty

Aký je váš rozpočet na digitálny marketing? V niektorých prípadoch môže byť prenájom freelancera finančne výhodnejší, pretože sa vyhnete poplatkom za služby agentúry. Avšak agentúry môžu priniesť vyššiu hodnotu prostredníctvom ich skúseností a efektívneho využitia zdrojov.

Komunikácia a dohľad

Ako dôležité je pre vás mať priamy a konzistentný kontakt so svojím marketingovým tímom? Ak preferujete pravidelnú komunikáciu a riadenie projektu, môže byť spolupráca s agentúrou lepšou voľbou. Naopak, pri prenájme freelancera si budete musieť zabezpečiť účinnú komunikáciu a dohľad nad projektom.

Referencie a hodnotenia

Pred výberom freelancera alebo agentúry je užitočné si prečítať recenzie a referencie od ich predchádzajúcich klientov. To vám môže poskytnúť lepšiu predstavu o ich schopnostiach a kvalite ich práce.

Kedy Freelancer nestačí

Freelance odborník môže naraziť na obmedzenia a v prípade narastajúcej zložitosti projektu už nemusí stačiť. Navyše, freelancer nie je zastupiteľný, takže ak odíde na dovolenku, zoberie nový projekt alebo ochorie, váš biznis musí počkať.

Komplexné projekty ako budovanie omnichannel sú pre freelancerov problém, preto je lepšou voľbou marketingová agentúra. Agentúra disponuje tímom špecialistov na rôzne oblasti digitálneho marketingu a dokáže zastrešiť väčšie projekty.

V prípade, že máte ambicióznejšie ciele pre váš e-shop, obmedzené znalosti v oblasti marketingu alebo nemáte čas na koordináciu freelancerov, môže byť lepšou voľbou interný zamestnanec na marketing alebo spolupráca s biznis akcelerátorom, ktorý poskytuje komplexnú podporu pre e-commerce projekty.

Superschopnosti biznis akcelerátora s výsledkami

Dexfinity je jednou z tých spoločností, ktorá sa v dnešnom rýchlo meniacom sa podnikateľskom prostredí zameriava na poskytovanie moderných cloud marketingových služieb s výrazným dôrazom na dosahovanie výsledkov. Ich cieľom je dosahovať reálne a merateľné výsledky pre svojich klientov. Success fee model s variabilným systémom odmeňovania je samozrejmosť.

(Inz)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila