Čajky majú nového asistenta trénera, vracia sa bývalý basketbalista Ondrej Haviar

Na lavičku Piešťanských Čajok prichádza staronové meno, ktoré už v minulosti bolo súčasťou klubu. Asistentom trénera Petra Jankoviča bude v sezóne 2023/2024 Ondrej Haviar. Ten vo funkcii vystrieda Tomáša Kačmarika, ktorý sa bude prioritne venovať mládeži v partnerskom klube MBK Stará Turá.

Ondrej Haviar už na pozícii asistenta trénera Čajok pôsobil v závere sezóny 2020/2021. (Autor: Laco Duračka)

Dlhoročný basketbalista, najmä Handlovej, ale aj Komárna, pôsobil v kúpeľnom meste pred dvoma rokmi, keď tiež zastával post asistenta trénera. 37-ročný Haviar, absolvent FTVŠ a držiteľ najvyššej trénerskej licencie za ten čas koučoval slovenskú reprezentáciu v 3×3 basketbale a pôsobil ako tréner pri viacerých kategóriách v Handlovej.

„Teším sa, že sa naše cesty s Čajkami opäť stretli. Počas môjho krátkeho pôsobenia v klube, ešte v ‘korona dobe‘, som mal možnosť vidieť, že tu veci výborne fungujú, podmienky sú viac ako profesionálne a na tých správnych miestach sedia správni ľudia. Viem, že ambície budú aj tento rok najvyššie a verím, že dobré výkony predvedieme opäť aj v európskych súťažiach. Jednoznačne je to pre mňa veľká životná, ale aj trénerská výzva,“ uviedol Haviar k svojmu návratu do Piešťan.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil