V piešťanskom parku spomínali na Štefánika

Pri príležitosti 143. narodenia generála Milana Rastislava Štefánika sa v sobotu 22. júla uskutočnilo v Piešťanoch spomienkové podujatie.

Riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa (vľavo) porozprával o expozícii venovanej generálovi Štefánikovi. Foto: am

V Hudobnom pavilóne v mestskom parku sa stretli obdivovatelia tohto velikána a uctili si ho slávnostnými príhovormi.

Podujatie moderovala Katarína Petrovičová, ktorá privítala návštevníkov a pozvala na pódium pozvaných hostí – primátora Piešťan Petra Jančoviča, predsedu Klubu Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika, Pavla Masaryka, a riaditeľa Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch, Vladimíra Krupu. Trojica mužov sa hosťom prihovorila, potom nasledovalo kultúrne pásmo v podaní Folklórneho súboru Žito.

Na pódium neskôr vykročila aj podpredsedníčka správnej rady Spoločnosti M. R. Štefánika, Mária Gallová. „Hovoriť o jeho živote, jeho činoch, o jeho dobrých vlastnostiach, o tom všetkom, čo pre slovenský národ urobil, je v krátkom čase veľmi ťažké,“ zamyslela sa Gallová a v skratke priblížila život generála, projekt Sto ruží pre Štefánika, ale aj potrebu vzdelania a vedy, ktorú Štefánik razil. Po druhom vstupe folkloristov zo Žita sa účastníci podujatia presunuli k pamätníku M. R. Štefánika, kde mu symbolicky položili veniec a spoločne si zanôtili pieseň Kto za pravdu horí.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam