V piešťanskom parku spomínali na Štefánika

Pri príležitosti 143. narodenia generála Milana Rastislava Štefánika sa v sobotu 22. júla uskutočnilo v Piešťanoch spomienkové podujatie.

Riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa (vľavo) porozprával o expozícii venovanej generálovi Štefánikovi. Foto: am

V Hudobnom pavilóne v mestskom parku sa stretli obdivovatelia tohto velikána a uctili si ho slávnostnými príhovormi.

Podujatie moderovala Katarína Petrovičová, ktorá privítala návštevníkov a pozvala na pódium pozvaných hostí – primátora Piešťan Petra Jančoviča, predsedu Klubu Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika, Pavla Masaryka, a riaditeľa Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch, Vladimíra Krupu. Trojica mužov sa hosťom prihovorila, potom nasledovalo kultúrne pásmo v podaní Folklórneho súboru Žito.

Na pódium neskôr vykročila aj podpredsedníčka správnej rady Spoločnosti M. R. Štefánika, Mária Gallová. „Hovoriť o jeho živote, jeho činoch, o jeho dobrých vlastnostiach, o tom všetkom, čo pre slovenský národ urobil, je v krátkom čase veľmi ťažké,“ zamyslela sa Gallová a v skratke priblížila život generála, projekt Sto ruží pre Štefánika, ale aj potrebu vzdelania a vedy, ktorú Štefánik razil. Po druhom vstupe folkloristov zo Žita sa účastníci podujatia presunuli k pamätníku M. R. Štefánika, kde mu symbolicky položili veniec a spoločne si zanôtili pieseň Kto za pravdu horí.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 21. septembra. Tento deň je Svetovým dňom Alzheimerovej choroby, Svetovým dňom vďačnosti a Medzinárodným dňom mieru. Meniny…
  • 20.09.2023, 21:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 21. septembra 2023
Meniny má Matúš, zajtra Móric