Na Sĺňave opäť súťažili mladí vodní motoristi

• Ostatné športy
  • 25. júla 2023, 22:00

Klub vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) Piešťany usporiadal počas prvého júlového víkendu na Sĺňave jedno kolo Majstrovstiev Slovenska a jedno kolo seriálu Slovenského pohára v kategórii Formula Future.

V kategórii mladších žiakov zvíťazil domáci pretekár Nikolas Mikuliak. foto: KVMVŠ Piešťany

Oboch podujatí sa zúčastnilo 14 pretekárov a sily si zmerali vo viazaní uzlov a v jazde na nafukovacom motorovom člne medzi bójami – v manévringu a slalome. Mladší žiaci pretekali na člne s maximálnym výkonom 10 hp, starší žiaci súťažili na člne poháňanom závesným motorom s maximálnym výkonom 15 hp.

V kategórii mladších žiakov zvíťazil v súťaži Majstrovstiev Slovenska domáci Nikolas Mikuliak pred Ellou Jung z Malaciek a Luciou Zovčákovou z Trenčína. Medzi staršími žiakmi bol najrýchlejší Šimon Jung z Malaciek pred Ninou Majerčíkovou z Piešťan a Norbertom Mašíkom z Medveďova.

Hoci sa do súťaže o Slovenský pohár prihlásilo viac súťažiacich, víťazná listina bola identická – medzi mladšími žiakmi dominoval Mikuliak reprezentujúci KVMVŠ Piešťany pred Jung a Zovčákovou. Medzi staršími žiakmi bol najrýchlejší Jung, druhá skončila Majerčíková a tretí Mašík.

Veľká vďaka za úspešné zorganizovanie podujatia patrí podporovateľom a členom KVMVŠ, ktorí usporiadali tradičné podujatie a spropagovali piešťanský vodný motorizmus i mesto Piešťany.

zdroj/foto: KVMVŠ Piešťany