Mačiatka odhodili v igelitovej taške

Ak vám doma chýba štvornohý spoločník a uvažujete nad tým, že si zaobstaráte mačku, skúste si ju adoptovať z útulku. V Regionálnom centre Slobody zvierat v Piešťanoch majú opäť nové prírastky. Uprostred minulého týždňa im dokonca pribudla ďalšia smutná „nádielka“, päť mačiatok sa našlo v igelitovej taške, vyhodených pri potoku Dubová.

Bezvládne mláďatká zachránili „v hodine dvanástej”. foto: FB Viac úsmevov:)

„Pani bola so svojím psíkom pri potoku Dubová, kde našla igelitovú tašku s už skoro bezvládnymi mačiatkami. Naozaj môže byť niekto taký, že v tomto teple nechá malé bezbranné mačiatka v igelitovej taške? Čakala by ich pomalá a bolestivá smrť. Mačiatka boli veľmi vystresované a dehydrované. Je ich päť a majú asi päť-šesť týždňov,“ uviedli na stránke piešťanského útulku. Čakajú na nový domov alebo prípadnú adopciu. Počet mačiek v útulku neustále rastie, počet adopcií, naopak, stagnuje. Ak teda zvažujete prijať nového člena domácnosti, najlepšou voľbou bude výber z útulku.

Zároveň útulok upozorňuje na potrebu kastrácie zvierat. Najmä mačky sa množia nekontrolovateľne, dokonca niekoľkokrát za rok. Je to teda jediná možnosť, ako znížiť počet opustených a vyhodených mláďat, ktoré môžu predčasne uhynúť následkom chorôb, hladu či ľudskej bezohľadnosti.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich