Mačiatka odhodili v igelitovej taške

Ak vám doma chýba štvornohý spoločník a uvažujete nad tým, že si zaobstaráte mačku, skúste si ju adoptovať z útulku. V Regionálnom centre Slobody zvierat v Piešťanoch majú opäť nové prírastky. Uprostred minulého týždňa im dokonca pribudla ďalšia smutná „nádielka“, päť mačiatok sa našlo v igelitovej taške, vyhodených pri potoku Dubová.

Bezvládne mláďatká zachránili „v hodine dvanástej”. foto: FB Viac úsmevov:)

„Pani bola so svojím psíkom pri potoku Dubová, kde našla igelitovú tašku s už skoro bezvládnymi mačiatkami. Naozaj môže byť niekto taký, že v tomto teple nechá malé bezbranné mačiatka v igelitovej taške? Čakala by ich pomalá a bolestivá smrť. Mačiatka boli veľmi vystresované a dehydrované. Je ich päť a majú asi päť-šesť týždňov,“ uviedli na stránke piešťanského útulku. Čakajú na nový domov alebo prípadnú adopciu. Počet mačiek v útulku neustále rastie, počet adopcií, naopak, stagnuje. Ak teda zvažujete prijať nového člena domácnosti, najlepšou voľbou bude výber z útulku.

Zároveň útulok upozorňuje na potrebu kastrácie zvierat. Najmä mačky sa množia nekontrolovateľne, dokonca niekoľkokrát za rok. Je to teda jediná možnosť, ako znížiť počet opustených a vyhodených mláďat, ktoré môžu predčasne uhynúť následkom chorôb, hladu či ľudskej bezohľadnosti.

0 Shares

Najnovšie správy

Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. septembra. Meniny má Ľuboš, Ľubor.
  • 23.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 24. septembra 2023
Meniny má Ľubor, zajtra Vladislav