Medzi činžiakmi na Teplickej to bude vyzerať reprezentatívne

  • Piešťany
  • 19. júla 2023, 22:00

V uplynulých dňoch mesto Piešťany začalo s revitalizáciou vnútrobloku na Teplickej ulici. Súčasťou obnovy priestoru bude rekonštrukcia existujúceho chodníka, doplnenie nových spevnených plôch, regenerácia zelene, realizácia pitnej fontánky a hmlovej brány. Podstatnú časť projektu mesto zaplatí prostredníctvom eurofondov.

Obnovou vnútrobloku na Teplickej ulici chce mesto zabezpečiť premenu verejného priestoru na polyfunkčný, estetický a dlhodobo využívaný areál. foto: MsÚ Piešťany

Obnovou vnútrobloku na Teplickej chce mesto zabezpečiť premenu verejného priestoru na polyfunkčný, estetický a dlhodobo využívaný areál. Cieľom revitalizácie je zveľadenie spoločného priestoru a herných aktivít, obnovenie priestoru na hry detí školského a predškolského veku v exteriéri. Vzniknúť by mali oddychové zóny s možnosťami stolovania prístupného aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. V priestore pribudnú tiež nové lavičky, stojany na bicykle a odpadkové koše.

Obnovením vnútrobloku v širšom centre mesta sa vytvoria dve dominantné estetické a multifunkčné centrá, priestor na oddych a socializovanie pre všetky vekové kategórie s reprezentatívnym charakterom. Táto lokalita bola na obnovu zvolená z dôvodu, že sa nachádza priamo v centre mesta na sídlisku s približne 1200 obyvateľmi. Rekonštrukčné práce by mali trvať do polovice septembra tohto roka.

Podstatnú časť projektu vo výške 247 278 eur zaplatí mesto prostredníctvom eurofondov, z Integrovaného regionálneho operačného programu bude na projekt poskytnutá suma 192 492 eur. Mesto Piešťany sa bude na obnove vnútrobloku podieľať 55-tisíc eurami.

zdroj/foto: MsÚ Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 14. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich