Futbalista Gono bude hrať za Zlaté Moravce

  • Futbal
  • 19. júla 2023, 22:00

Odchovanec piešťanského futbalu Miroslav Gono sa stal novou posilou klubu FC ViOn Zlaté Moravce. Dvadsaťdvaročný stredopoliar prichádza z MŠK Žilina, kde mal ešte rok platnú zmluvu, no kluby sa dohodli na prestupe. Bývalý mládežnícky reprezentant podpísal kontrakt na dva roky.

Piešťanský odchovanec Miroslav Gono prestupuje zo Žiliny do Zlatých Moraviec. foto: FC ViOn

Miroslav Gono v uplynulej sezóne hosťoval v poľskej Ekstraklase v klube Wisla Plock, ktorý obsadil 16. priečku a zostúpil do nižšej súťaže.

„S tímom Zlatých Moraviec sa pripravujem už vyše týždňa, za ten čas ma kabína prijala. Takisto sa mi páčia tréningy pod trénerom Cifraničom. Verím, že po kvalitnej príprave vytvoríme do ligy dobrý tím, ktorý sa pobije o čo najlepšie umiestnenie. Teším sa, že som tu,“ uviedol pre klubový web Gono, ktorý v Niké lige obliekal iba dres „šošonov“.

„S Mirom sme sa dohodli hneď na prvom stretnutí. Doteraz mi rezonuje v ušiach, ako povedal, že chce hrať futbal, to je preňho priorita. Od prvého momentu bol nastavený pre náš klub. Vážim si jeho prístup počas rokovania, rovnako jeho agenta Karola Kisela. Do stredu poľa k nám prichádza veľká kvalita, žilinská škola. Veľa si od jeho príchodu sľubujeme. Za pár dní, čo je u nás, je vidieť aj jeho výborný charakter. Poďakovanie patrí tiež MŠK Žilina, s ktorým sme sa pomerne rýchlo dohodli na prestupe,“ povedal generálny manažér ViOnu Marek Ondrejka.

TS

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 27. februára 2024
Meniny má Alexander, zajtra Zlatica