V júli sa v kraji šesťkrát zrazili autá s divou zverou

  • Krimi / Spravodajstvo
  • 13. júla 2023, 22:15

Od začiatku letných prázdnin došlo na cestách Trnavského kraja šesťkrát k zrážke s divou zverou, z toho jedna mala fatálne následky. V dôsledku zrážky so srnou sa v okrese Galanta čelne zrazili dve autá, obaja vodiči svojim zraneniam podľahli.

(Autor: ilustr. foto FB Odťahovka Zlaté Moravce)

„Najčastejšie môžete zver stretnúť v ranných alebo večerných hodinách. Rizikovými oblasťami sú cesty vedúce cez les, medzi poľami alebo pri vodných tokoch,“ upozornila trnavská krajská polícia na Facebooku. Vyzýva preto vodičov, aby zvýšili pozornosť a sledovali situáciu nielen na ceste, ale aj v jej blízkosti. V prípade, že zbadajú na ceste zviera, majú zatrúbiť a zabrzdiť, nie blikať, pretože zviera môže zostať v šoku a z miesta sa nepohne.

Odborníci pri strete so zverou odporúčajú ako najlepšiu reakciu prudké brzdenie a držanie volantu v smere jazdy bez snahy o vyhnutie sa zrážke. Najmä v prípade šoférov bez skúseností so zvládaním kritických situácií hrozí vybehnutie mimo cesty, čo môže mať výrazne horšie následky ako zrážka so zvieraťom.

Po zrážke treba odstaviť vozidlo čo najviac k okraju vozovky, zapnúť výstražné svetlá, umiestniť trojuholník a obliecť si reflexnú vestu. Privolať treba políciu na čísle 158 a počkať na mieste. Policajti kontaktujú aj poľovnícke združenie a zabezpečia odstránenie prekážky na ceste. „Zvieraťom nehýbte – pokiaľ je len zranené, pri manipulácii s ním vás môže zraniť. Ak si zviera zoberiete domov, dopúšťate sa trestného činu pytliactva,“ varuje polícia. 

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor