Pri zrážke dvoch vozidiel na diaľnici D1 zasahoval aj vrtuľník

Bratislavská posádka leteckých záchranárov letela v pondelok ráno k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 pri Hlohovci. Pri zrážke dodávky s nákladným vozidlom sa vážne zranil 54-ročný spolujazdec s dodávky.

38-ročný vodič auta VW Transporter z doposiaľ nezistených príčin zozadu narazil do pred ním idúceho nákladného auta. (Autor: FB Polícia SR - Trnavský kraj)

„Leteckí záchranári si po pristátí priamo na ceste prevzali pacienta s vážnym úrazom hlavy a hrudníka do svojej starostlivosti. Po doplnení liečby bol preložený na palubu vrtuľníka a v umelom spánku v kritickom stave transportovaný do UNB Kramáre,“ informovala o udalosti letecká záchranná služba Air – Transport Europe na sociálnej sieti.

Podľa prvotných informácií polície 38-ročný vodič auta VW Transporter z doposiaľ nezistených príčin zozadu narazil do pred ním idúceho nákladného auta. Okrem muža, ktorého previezli leteckí záchranári do nemocnice, utrpel zranenia aj ďalší spolujazdec zo zadného sedadla, tie by však nemali byť vážne.

Policajti podrobili oboch vodičov dychovým skúškam, ktoré prítomnosť alkoholu nepotvrdili. Z dôvodu pristávania vrtuľníka museli policajné hliadky diaľnicu D1 v smere z Hlohovca na Bratislavu na približne hodinu úplne uzavrieť. Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej polícia vyšetruje.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil