Piešťanská kanoistka Švecová juniorskou vicemajsterkou sveta!

  • Kanoistika / Šport
  • 11. júla 2023, 22:30

Záverečný deň juniorského svetového šampionátu v rýchlostnej kanoistike v talianskom Auronze priniesol Slovensku zisk dvoch cenných kovov. Piešťanská kanoistka Romana Švecová získala striebornú medailu medzi juniorkami v disciplíne K1 na 5000 metrov.

Romana Švecová dosiahla v Taliansku životný úspech v podobe striebra z MS. (Autor: FB Slovenská kanoistika - Sprint Team)

Romana Švecová za víťazkou Gretou Roeserovou z Veľkej Británie zaostala v A-finále o 12,18 sekundy. Trpezlivo a s prehľadom po náročných pretekoch so štyrmi prenáškami lode bola v cieli druhá a spôsobila obrovské prekvapenie a radosť celej slovenskej výprave.

Medzi juniormi si v rovnakej disciplíne vybojoval bronz Marko Bergendi. Ďalším úspechom piešťanskej kanoistiky je štvrté miesto Daniela Rybanského v K2 na 1000 metrov s deblistom Tomášom Holkom (BA).

Na majstrovstvách sveta juniorov a U23 v talianskych Dolomitoch úspešne reprezentovali Slovensko aj ďalší Piešťanci a odchovanci klubu Kajak kanoe Piešťany pod vedením trénerov Róbeta Erbana a Mária Klieštenca. Daniel Rybanský, Peter Kizek, Matej Današ, Michal Zrutta, Martin Bábik, Hana Gavorová a Romana Švecová sa vo svetovej konkurencii nestratili.

zdroj: canoe.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich