Veľkofilm o Josefovi Myslivečkovi

V pondelok 3. júla o 19.30 h prináša dramaturgia 68. music festivalu Piešťany historickú životopisnú filmovú drámu o jednom z najtalentovanejších a najznámejších českých hudobných skladateľoch 18. storočia, Josefovi Myslivečkovi.

Il Boemo je veľkofilm o Josefovi Myslivečkovi v hlavnej úlohe s Vojtěchom Dykom. foto: Karma Films

Il Boemo, historický výpravný veľkofilm, je inšpirovaný skutočným životným príbehom jedného z najvyhľadávanejších skladateľov svojho obdobia. Snímka zavedie divákov najskôr do dobovej Prahy, z ktorej skladateľ odišiel do slnečného Talianska, kde potom žil, tvoril, stal sa legendou, ale aj zomrel v chorobe a zabudnutí.

Česká filmová a televízna akadémia vybrala film Il Boemo ako tohtoročného kandidáta na Oscara za Českú republiku v kategórii Najlepší zahraničný film. V titulnej úlohe sa predstaví český herec a hudobník Vojtěch Dyk. V českých kinách mal premiéru 20. októbra 2022. Na autentickom prevedení Myslivečkových operných árií a skladieb sa vo filme, za hudobného sprievodu českého orchestra barokových nástrojov Collegium 1704 pod vedením Václava Luksa, podieľajú poprední operní sólisti Philippe Jaroussky, Simona Šaturová, Raffaella Milanesi alebo Emőke Baráth.

Film má dĺžku 140 minút a je premietaný v českej verzii. Vstupenky sú v hodnote šesť eur.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard