PREZIDENTKA: Zuzana Čaputová diskutovala v Trnave so stredoškolákmi o hoaxoch a kritickom myslení

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 20. júna 2023, 14:06

O kritickom myslení a hoaxoch diskutovala so študentmi a pedagógmi Obchodnej akadémie v Trnave prezidentka Zuzana Čaputová. Študentom v úvode povedala, že nielen téma tohto stretnutia je dôležitá. „Dôležití ste predovšetkým vy. Preto sme tu, lebo vy ste tí, ktorí o niekoľko rokov budete riadiť tento štát a budete ovplyvňovať budúcnosť krajiny,“ povedala asi piatim desiatkam študentov prezidentka Čaputová. Moderátorom debaty bol minister školstva Daniel Bútora.

(Autor: TTSK)

„Všetci z nás, či sme študenti, v strednom veku alebo starší ľudia, máme sklon, keď nie sme ostražití, nie celkom schopní dobre rozlišovať medzi tým, čo je naozaj fakt, čo sa stalo, aká je realita a medzi posunom tejto reality. V debate sme hovorili, že je veľmi dobré a vynikajúce pre spoločnosť, keď sú rôzne pohľady, postoje, názory. Ako civilizácia si však musíme dávať pozor, aby sme tie rozličné postoje a názory stavali na jednom vnímaní reality,“ povedal minister Bútora. Takýchto diskusií bude podľa neho po Slovensku viac. Vláda si podľa Bútoru dala do programu cieľ upokojiť situáciu, priniesť istú stabilitu a predvídateľnosť. Súčasťou toho je aj schopnosť počúvať, viesť dialóg, vrátane dialógu so študentami.

Obchodná akadémia na Kukučínovej ulici v Trnave patrí podľa hodnotenia mimovládnej neziskovej organizácie INEKO dlhodobo medzi najlepšie stredné odborné školy na Slovensku.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam