„Zuška“ odtancovala záverečné vystúpenie

Koniec školského roka opäť priniesol do Domu umenia vystúpenie tanečných umelcov. Žiaci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch sa vo veľkej sále predviedli počas dvoch dní – v pondelok 5. a v utorok 6. júna.

(Autor: am)

Tanečníkov aj v tomto roku pripravovali pedagogičky Miriam Šupenová, Monika Ondrášiková a Dagmar Kuběnová. Odbor, ktorý tvoria tanečné skupiny Plejády, Austedis, Bella a Striebornička, predviedol ľudové, moderné i klasické tance.

Na pódiu sa v pestrofarebných kostýmoch predviedli dievčatá i chlapci so skokmi, zdvíhačkami, ale aj so zaujímavými priestorovými prvkami. Súčasťou vystúpenia, ktoré si prišli pozrieť celé rodiny a priatelia nádejných tanečníkov, boli aj nápadité choreografie, spomedzi ktorých môžeme spomenúť napríklad stvárnenie lúpeže obrazu Mona Lisa s hudobným sprievodom skladby z filmu Mission Impossible.

Súčasťou pondelkového vystúpenia bolo aj oceňovanie absolventov štúdia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. septembra 2023
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor