Trnavská vodárenská spoločnosť dovezie vodu do bazénov cisternou

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 16. júna 2023, 22:30

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) ponúka majiteľom bazénov dovoz vody na ich napúšťanie cisternou. Touto službou chce podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Vladimíra Púčika eliminovať nárazové zaťažovanie vodovodnej siete vysokým jednorazovým odberom vody. TAVOS si bude vodu účtovať podľa štandardného cenníka a spolu s dopravou cisternou môže byť konečná cena vyššia ako z vodovodu.

(Autor: TAVOS)

„Ľudia, keď si napúšťajú bazény, nepozerajú na to, že vodu potrebuje aj niekto iný. Jednorazové odbery v tých najteplejších a najsuchších mesiacoch niekde spôsobujú, že pitnej vody nie je dostatok,“ povedal Vladimír Púčik. TAVOS by do bazénov dovážal kvalitnú pitnú vodu z tých miest, kde jej je dosť. Účtovať si bude cenu vody podľa štandardného cenníka a dopravu cisternou. Cena môže byť vyššia ako pri napustení bazéna hadicou, na druhej strane jeho majiteľ nebude platiť stočné.

Napúšťanie väčšieho bazéna z verejného vodovodu je časovo náročné, dlhotrvajúci veľký odber vody môže podľa TAVOSu spôsobiť v potrubí verejného vodovodu uvoľnenie usadenín a zákal. Ak sa ľudia rozhodnú pre napustenie bazéna z verejného vodovodu, mali by to robiť pomaly a počas nočných hodín, aby nárazový odber nespôsobil zníženie tlaku v potrubí, prípadne prerušenie dodávky vody z verejného vodovodu.

TAVOS zabezpečuje zásobovanie pitnou vodou a odvádzanie a čistenie odpadových vôd pre približne 180-tisíc obyvateľov okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec. K dispozícii má 67 vodných zdrojov a približne 840 km verejnej vodovodnej siete.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam