Karatisti získali na majstrovstvách Slovenska striebro a bronz

  • Šport / Ostatné športy
  • 13. júna 2023, 22:30

Majstrovstvá Slovenska v karate pre deti do 12 rokov sa konali 27. mája v Poprade. Bol to veľmi dôležitý a vzrušujúci moment pre všetkých karatistov, medzi nimi boli aj talentovaní športovci z piešťanského karate klubu Seigokan: Nina Bolebruchová, Martin Verčimák, Maxim Kollár a Oliver Póša. Dvaja z nich si odniesli domov striebornú a bronzovú medailu.

Úspešní karatisti z piešťanského klubu Seigokan. (Autor: Seigokan)

Striebro si vybojoval skúsený katista Martin Verčimák v kategórii kata U12. Svojimi úžasnými technikami a disciplínou sa presadil vo svojej kategórii a postúpil až do finále. Vo vyrovnanom súboji podal skvelý výkon, no nakoniec sa musel uspokojiť s druhým miestom. Nedosiahol na zlato, avšak nadšenie a radosť zo zisku striebornej medaily mu nechýbala.

Bronz si zaslúžil úplný nováčik medzi karatistami z klubu Seigokan, iba rok cvičiaci Oliver Póša. Štartoval v dvoch kategóriách – kata U12 a kumite U12 do 35 kg. Svoje bojové zručnosti a obrovský pohybový talent uplatnil viac v kumite. Svojich súperov dostal do vytrženia, keď sa mu podarilo vyhrať viac zápasov s obrovským bodovým náskokom, jeden dokonca 8:0.

V poslednom súboji pripravil trénerovi a koučovi veľmi ťažké chvíle. V prvej minúte viedol nádherným rýchlym úderom, keď zasiahol bodované miesto v čase súperovho útoku. Súper robil, čo sa dalo, a podarilo sa mu iba pár sekúnd pred koncom vyrovnať. Oliver si však po tvrdej súťaži a vyčerpávajúcich bojoch predsa vybojoval miesto na stupni víťazov a získal bronzovú medailu. Ide o obrovský úspech, nováčik nedal šancu oveľa skúsenejším bojovníkom.

Všetci športovci vyjadrili vďaku svojim trénerom a tímu za podporu a prípravu, ktorá im pomohla dosiahnuť takéto vynikajúce výsledky. Taktiež poďakovali rodinám a priateľom za morálnu podporu a povzbudenie, ktoré im poskytovali počas tréningov a súťaže.

Majstrovstvá Slovenska v karate priniesli veľa vzrušenia a skvelých výkonov. Nina Bolebruchová, Maxim Kollár, strieborný Martin Verčimák a bronzový Oliver Póša sú dôkazom talentu, úsilia a oddanosti tomuto krásnemu bojovému umeniu.

zdroj: Seigokan

0 Shares

Najnovšie správy

Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Kraj / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 17. júna 2024
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav