Akadémia ZŠ Mojmírova: Tvorivosť a talent žiakov

  • Školy / Piešťany
  • 4. júna 2023, 22:30

V Dome umenia prúdili v utorok 23. mája podvečer emócie šťastia, radosti a nadšenia žiakov Základnej školy Mojmírova v Piešťanoch. Na tento deň sa tešili nielen deti, ale aj ich učitelia a vychovávatelia. Triedne kolektívy žiakov mohli opäť spoločne naplno prejaviť svoju tvorivosť, talent a nadšenie s cieľom vytvoriť skvelý program.

(Autor: Supa)

Mladším žiakom pri realizácii nápadu pomohli učiteľky, vo vyšších ročníkoch niekde stačilo usmernenie, niekde si žiaci program vytvorili sami. Program trpezlivo a usilovne nacvičovali, tvorili kulisy, rekvizity, s kostýmami pomohli aj rodičia. Celý program Školskej akadémie citlivo vyladila a zrežírovala pedagogička Veronika Lendvayová.

Triedne kolektívy a skupiny žiakov z rôznych tried sa predstavili v ľudových a moderných tancoch, hre na hudobných nástrojoch, speve, scénkach, gymnastike. Výkony žiakov sledovalo s úsmevom na tvári a dojatím plné hľadisko rodičov, starých rodičov a priateľov školy. Potleskom ocenili všetky čísla programu. Veríme, že všetci odchádzali s pocitmi šťastia, radosti a hrdosti na svoje deti.

Vedenie školy ďakuje účinkujúcim žiakom za umelecký výkon a reprezentáciu školy, rodičom za podporu, obetavosť v organizačnom zabezpečení skúšky programu, pedagógom za prípravu, realizáciu a organizačné zabezpečenie akadémie.

Jana Chlepková

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína