Piešťanskí policajti sa nestačili čudovať. Uprostred dňa vodič nafúkal 3,5 ‰

Dopravní policajti z Piešťan obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 48-ročného vodiča, ktorý mal v opitosti spôsobiť dopravnú nehodu.

Foto: KRPZ

Polícia bola v pondelok popoludní privolaná k zrážke dvoch osobných áut na Bratislavskej ceste v meste Piešťany. Vodič na aute Škoda Octavia sa na križovatke pravdepodobne dostatočne nevenoval šoférovaniu a pravou prednou časťou oškrel ľavý zadný bok auta Renault Talisman.

Policajná hliadka podrobila oboch vodičov dychovým skúškam. Pozitívny výsledok vyšiel iba vodičovi Škody, ktorý na prvý pokus nafúkal 2,83 promile. Pri opakovanej skúške sa hodnota dokonca ešte zvýšila, a to na 3,44 promile.

Policajti muža na mieste obmedzili na osobnej slobode. Vodič je v rámci tzv. superrýchleho konania umiestnený, až do rozhodnutia súdu, v cele policajného zaistenia. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok.

Tí, ktorí si vypijete, už nesadajte za volant! Polícia opitým vodičom neodpúšťa a vždy koná nekompromisne. Jazdite preto iba s triezvou hlavou! 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 21.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 22.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Staré matrace a iné časti interiérov nepatria ani ku kontajnerom, ani do prírody, ba ani pred útulok. Zbaviť sa používaných…
  • 21.09.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 22. septembra 2023
Meniny má Móric, zajtra Zdenka