Piešťanskí veslári úspešní na medzinárodných regatách

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina a zároveň členovia Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany sa v prvý májový víkend predstavili na prestížnej juniorskej regate v Mníchove.

Na regate juniorov v Mníchove reprezentovali: Alex Klein, Viktor Jurga, Anna Kublová a Simona Weiszová (zľava) (Autor: Miroslava Weiszová)

Piešťanskí dorastenci a juniorky začreli svojimi karbónovými veslami po prvý krát do priezračnej vody pretekárskej dráhy postavenej pre Olympijské hry v Mníchove v roku 1972.  V konkurencii športovcov z 12 štátov Európy úspešne reprezentovali v obidvoch súťažných dňoch. Na skifoch junioriek Anna Kublová medzi  34 pretekárkami obsadila po víťazstve v rozjazde popredné tretie miesto vo finále A.  Po 2000m dlhom závode sa tešila z bronzovej medaily za víťaznou Rakúšankou a druhou Nemkou, pred konkurentkami zo Švajčiarska a z Nemecka.  Simona Weiszová si v rovnakej disciplíne po štvrtej priečke v rozjazde zabezpečila štart v nedeľnom delenom finále, v ktorom zvíťazila.

Dorastenec Viktor Jurga v sobotu zvíťazil v delenom finále a po dosiahnutí celkovo štvrtého najlepšieho času spomedzi 45 štartujúcich dorastencov z Rakúska, Nemecka, Švajčiarska, Slovinska, Moldavska  a Chorvátska,  v nedeľu štartoval medzi šesticou najrýchlejších skifárov, medzi ktorými potvrdil celkovú štvrtú priečku v tomto náročnom medzinárodnom meradle. Dorastenec Alex Klein v skife ľahkých váh medzi 25 konkurentmi nezaváhal a druhým miestom v rozjazde sa kvalifikoval medzi šesticu najrýchlejších chlapcov z Nemecka, Rakúska a Moldavska, medzi ktorými obsadil v nedeľnom finále výborné 5 miesto.

Cez druhý májový víkend sa už početnejšia výprava  piešťanských veslárov úspešne zúčastnila aj 50. ročníka medzinárodnej regaty juniorov v Brne. V športovom zápolení s rovesníkmi z Českej republiky sa darilo na skife Viktorovi Jurgovi, ktorý po prvých miestach v rozjazdách najskôr medzi juniormi a potom aj medzi dorastencami zvíťazil vo finále A skifu juniorov v konkurencii medzi 24 pretekármi a následne aj vo finále A skifu dorastencov. Zlatú plaketu získali na dvojskife žiačok Tamara Kublová a Tereza Grosová po víťazstve vo finále A, do ktorého sa prebojovali medzi 22 posádkami z Česka. Z víťazstva a zlatej medaily na skife junioriek sa zaslúžene tešila Simona Weiszová medzi 14 dievčatami, nasledovaná Emou Vavrovou na tretej priečke. V rovnakej kategórii junioriek vyhrala Sofia Gono finále B. Výborné druhé miesto vo finále A vybojovala na skife žiačok Tereza Grosová, na dvojskife dorastencov Oskar Gono s Alexom Kleinom pred konkurenciou z pražských klubov a na dvojskife junioriek Sofia Gono s Emou Vavrovou predstihli 12 posádok. Na dvojskife medzi juniormi sa do finále A prebojovali až dve posádky s Piešťancami, lepšie sa darilo Oskarovi Gonovi s Alexom Kleinom na celkovej 4 pozícii pred Marcelom Škulecom s Adamom Čambálom zo Šintavy na šiestej priečke. Druhé miesto vo finále C patrilo dvojskifu dorasteniek Emma Miháliková s Alžbetou Kublovou. V disciplíne skif dorasteniek súťažila Alžbeta Kublová s umiestnením na celkovom siedmom mieste z 22 pretekárok. Z úspechov svojich zverencov po dlhej zimnej príprave sa tešil tréner Gennadij Ochkalenko, ktorý pripravuje piešťanských dorastencov aj na regatu olympijských nádejí, ktorá sa uskutoční v júni tohto roka v Szegede.

Erika Jurgová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard