Slávik Slovenska v centre voľného času

  • Mladí dnes
  • 13. mája 2023, 22:30

Súťaže v piešťanskom Centre voľného času Ahoj v oblasti kultúry v školskom roku 2022/2023 ukončila spevácka súťaž Slávik Slovenska, ktorá sa konala v stredu 3. mája.

Víťazkou okresného kola súťaže Slávik Slovenska sa v najmladšej kategórii stala Gréta Brišková (vpravo) zo ZŠ Holubyho. (Autor: CVČ Ahoj)

Slávik Slovenska je celoslovenská súťaž detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne a tento rok sa uskutočnil už 31 ročník. Súťaže sa zúčastnilo 15 detí zo siedmich škôl. V Ahoji sa stretli víťazi školských kôl rozdelení do troch kategórií, ktorí spievali dve ľudové piesne. Podmienkou bolo, aby jednu spievali v sprievode hudobného sprievodu – akordeónu a druhú pieseň a cappella.

Deti krásne prezentovali slovenské ľudové tradície nielen výberom piesní, ale aj ľudovými krojmi, v ktorých prišli oblečené, čo dotváralo autentickú atmosféru prejavu. Porota vyzdvihla výkony všetkých spevákov a napriek neľahkej úlohe vybrala víťazov, ktorí budú Piešťanský okres reprezentovať na krajskom kole.

V najmladšej kategórii na sa prvej priečke umiestnila Gréta Brišková zo Základnej školy Holubyho, v druhej kategórii získal prvé miesto Martin Verčimák reprezentujúci Základnú umeleckú školu v Piešťanoch a v tretej zvíťazila Michaela Maceková zo ZŠ Brezová.

CVČ Ahoj

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia