Prídu stálice, nováčikovia aj letecké esá – účastníci festivalu letectva sú už známi

  • Inzercia
  • 12. mája 2023, 11:53

Organizátori festivalu letectva, ktorý sa uskutoční na piešťanskom letisku 20. a 21. mája 2023, začínajú odkrývať prvých potvrdených účastníkov. Sú medzi nimi nielen stálice slovenských leteckých podujatí, ale aj nováčikovia, ktorí sa fanúšikom letectva predstavia po prvý raz. Chýbať nebudú letecké esá, zvučné mená súčasného európskeho letectva i skúsení nebeskí akrobati zo Slovenska. Druhý deň podujatia bude patriť predovšetkým Detskému leteckému festivalu a pestrému zábavnému programu, koncertom i súťažiam pre malých aj veľkých.

Minulý rok vynechali, no teraz prídu a predvedú vám svoje majstrovstvo. Česká akrobatická skupina The Flying Bulls bude lietať na Festivale letectva v Piešťanoch (Autor: Festival letectva Piešťany)

Dychberúce akrobatické vystúpenia predvedú už tradične účastníci z Maďarska. Verný priateľ slovenských leteckých podujatí, legendárny maďarský pilot a akrobat Zoltán Veres, si aj pre tohtoročnú sezónu pripravil so svojím strojom MXS atraktívne vystúpenie plné manévrov, pri ktorých návštevníkom tuhne krv v žilách.

Stáť za to bude rozhodne aj program v podaní druhého maďarského hosťa, ktorého sme mohli obdivovať aj na minuloročnom podujatí. Lajosh Imreh patrí k zvučným menám leteckej akrobacie, pretože so svojím vrtuľníkom Mi-2 Heliforce a efektnými dymami sa dokáže postarať o jedinečnú festivalovú atmosféru počas dňa i po zotmení.

„K ďalším potvrdeným účastníkom patria dnes už naši kamaráti z Poľska. Podobne ako Zoli aj Marek Choim predvedie, čo dokáže so svojím akrobatickým lietadlom EXTRA 330 SC. Som presvedčený, že s použitím farebných dymov a pyrotechniky nám opäť potvrdí, že je pilotom telom i dušou. Rovnako z Poľska priletí známy Maciej Dominiak, prezývaný aj letecký kúzelník, ktorý s vrtuľníkom BO 105 dokáže robiť divy,“ objasňuje Peter Hatalčík z letovej skupiny Festivalu letectva Piešťany 2023.

Aké by to bolo slovenské letecké podujatie bez legendárnych Očovských bačov. Z Česka sa u nás po prvý raz predstaví aj Jan Ruzinskyj na historickom lietadle Bücker Bü 131 Jungmann. „Jan je príkladom toho, že o našich leteckých podujatiach sa dozvedajú mnohí piloti i akrobatické skupiny a následne nás sami oslovujú so žiadosťou o účasť,“ dopĺňa Ivan Chvojka, letový riaditeľ festivalu.

Po sobotňajšej dávke lietania počas dňa i v noci bude letový program pokračovať aj v nedeľu 21. mája. Na svoje si tiež prídu najmenší účastníci vďaka sprievodnému podujatiu – Detskému leteckému festivalu. Na dvoch pódiách sa bude odohrávať pestrý program, ktorým bude sprevádzať Šašo Slížo. O strašidlách či ceste do praveku zaspieva Miro Jaroš, o dobrú náladu a rozhýbanie kostí sa postarajú aj skupiny maliny JAM či Paci Pac. Detský DJ navodí na letisku tú správnu atmosféru a zahrá malým fanúšikom lietania do tanca na diskotéke s maskotmi. Organizátori sľubujú aj Bublinovú show s Bublinkou, vzdelávacie aktivity o letectve, divadelné predstavenie o Včielke Elke či príchod detského kúzelníka.

Sledujte web festivalletectva.sk a sociálne siete FB, IG, YouTube. Vstupenky i zľavnené rodinné vstupy bude možné si zakúpiť na stránke festivalu alebo cez predpredaj.sk. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard