Svetový pohár: Výborné umiestnenie veslára Strečanského

• Veslovanie / Šport
  • 10. mája 2023, 22:30

Veľký talent slovenského veslovania, Piešťanec Peter Strečanský, sa napriek mladému veku začína presadzovať už aj v seniorskej konkurencii.

Piešťanec Peter Strečanský napriek mladému veku potvrdzuje, že je veľkým talentom slovenského veslovania. (Autor: SVZ)

Bronzový medailista z vlaňajších majstrovstiev Európy juniorov v skife aj bronzový z ME 2022 do 23 rokov v skife ľahkých váh a člen Juniorského olympijského tímu ako najmladší účastník prvého kola Svetového pohára vo veslovaní v Záhrebe obsadil v A-finále skifu ľahkých váh šieste miesto, pričom len tri stotiny sekundy ho delili od piatej priečky. Na prvých troch miestach skončili Slovinec Hrvat, Švajčiar Struzina a Maďar Galambos, ktorí v skife ľahkých váh patria medzi svetovú špičku.

Pre Strečanského bol štart v pretekoch Svetového pohára v Záhrebe testom pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy juniorov vo Francúzsku.