Cyklobusom z Piešťan do Malých Karpát i na Záhorie

Autobusy, ktoré cestujúcich odvezú i s bicyklami, už čoskoro prepoja Záhorie a Piešťany. Autobusové spoje vypraví Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj. Miesta v cyklobusoch je dobré si vopred rezervovať online na krajzazitkov.sk.

Autobusový spoj odvezie cyklistov z Trnavy do Piešťan a pokračovať bude cez Brezovú pod Bradlom až do Senice. (Autor: KOCR Trnavský kraj)

KOCR Trnavský kraj vypraví tento rok obľúbený Cyklobus do Karpát. Autobusový spoj odvezie skoro ráno cyklistov z Trnavy do Piešťan a pokračovať bude cez Brezovú pod Bradlom až do Senice. V opačnom smere ho môžu využiť aj obyvatelia a návštevníci Záhoria. Pohodlne sa vďaka nemu dostanú do kúpeľného mesta.

„Bez auta by sa rekreační cyklisti z piešťanského regiónu na Záhorie nedostali. Náš cyklobus ich tam od 6. mája odvezie každú sobotu v mesiacoch máj, jún a september,“ hovorí Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Cyklisti z Piešťan, ale aj dovolenkári, ktorí chcú voľný čas tráviť aktívne, môžu prostredníctvom tejto autobusovej linky objavovať Malé Karpaty, okolie Prietrže, Kunovskej priehrady a zájsť ešte ďalej. Skvelým tipom na nenáročný cyklovýlet sú kúpele Smrdáky, ale aj obec Sobotište a jedinečné borovicové lesy striedajúce sa s piesočnými dunami neďaleko Šaštína.

„Prepájame dva regióny Trnavského kraja zážitkov. Cyklobus bude premávať tak, aby ho mohli využiť aj cyklisti zo Senice a okolia, ktorí chcú spoznať Piešťany. Kúpeľné mesto je napojené na Vážsku cyklomagistrálu aj na okruh okolo Sĺňavy. Na bicykli je odtiaľ ľahko dostupných viacero pamiatok, napríklad renesančný Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, ktorý je vždy v lete plný súčasného umenia, ale aj veľkomoravské hradisko Kostolec so skvelým výhľadom na Považie,“ uzatvára Hencelová.

Aby mali výletníci istotu, že sa do autobusov zmestia, musia si svoje miesta vopred rezervovať online na webovej stránke krajzazitkov.sk. Za lístky potom zaplatia priamo šoférom, jednosmerný stojí dve a spiatočný štyri eurá. Linku Piešťany – Záhorie bude obsluhovať malý autobus s prívesom pre bicykle.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban