Centrum voľného času pokračovalo v školských súťažiach

Po veľkonočných sviatkoch pokračovali okresné školské športové súťaže, ktorých organizátorom bolo Centrum voľného času Ahoj Piešťany. Žiačky základných škôl bojovali vo vybíjanej a vo volejbale a stredoškoláci si to rozdali v mixvolejbale. Vo všetkých súťažiach sa bojovalo o postup na krajské majstrovstvá.

Víťazom okresného kola v mixvolejbale žiakov a žiačok stredných škôl sa stalo Gymnázium Pierra de Coubertina. (Autor: CVČ Ahoj)

Vo vybíjanej mladších žiačok v konkurencii 11 základných škôl sa hrali najskôr zápasy v dvoch skupinách, z ktorých dve družstvá postúpili do finále. Tam si najlepšie počínali dievčatá zo ZŠ Brezová, Piešťany, ktoré napriek dvom remízam v základnej skupine postúpili do finálového turnaja, kde nenašli premožiteľa. Na druhej priečke sa umiestnila ZŠ Školská, Vrbové a na tretej ZŠ Mojmírova, Piešťany.

ZŠ Brezová, víťazné družstvo vo vybíjanej mladších žiačok.

V telocvičniach na ZŠ F. E. Scherera a ZŠ Brezová za účasti siedmich škôl súperili žiačky vo volejbale. Podobne ako vo vybíjanej sa najviac darilo dievčatám zo ZŠ Brezová, ktoré nenašli premožiteľa. Druhá skončila ZŠ Chtelnica a tretia ZŠ Komenského, Vrbové. V mixvolejbale žiakov a žiačok stredných škôl súťažili iba tri školy a prvenstvo si vybojovalo družstvo domáceho Gymnázia Pierra de Coubertina. Druhé miesto obsadilo Gymnázium Jána Baltazára Magina Vrbové, tretia bola Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera. Turnaj bol mimoriadne vyrovnaný, keď v každom zápase rozhodoval o víťazovi tretí skrátený set.

Všetky súťaže prebiehali vo veselej športovej atmosfére s veľký bojovým nadšením zúčastnených detí, ale aj fanúšikov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban