102-ročnej spievala piešťanská Povoja

  • Kultúra a spoločnosť / Región
  • 28. apríla 2023, 22:30

Vzácneho životného jubilea, 102 rokov, sa v minulých dňoch dožila pani Mária Gajdošová, ktorá ostatné roky trávi v Zariadení opatrovateľskej služby v Krajnom. Vedenie zariadenia jej pripravilo oslavu, na ktorej sa zúčastnila väčšina z jeho vyše stovky klientov.

S oslávenkyňou sa odfotili aj speváčky z Povoje, vinšovala jej i starostka obce Horná Streda. (Autor: Záhorák/ZOS Krajné)

Mária Gajdošová pochádza z Hornej Stredy, do zariadenia pre seniorov prišla v Krajnom pred piatimi rokmi. Telo ju už neposlúcha tak ako v minulosti, no myseľ má stále dobrú. Pamätá si na detstvo i mladé roky. Keďže bola druhou najstaršou dcérou v rodine s ôsmimi deťmi, pracovať musela už od detstva. Fyzická práca jej nikdy neprekážala, ako sama prezradila, práca na poli ju živila celý život. Tajomstvom dlhovekosti je podľa nej skromný životný štýl, striedmosť a fyzická práca.

Oslava, ktorú pripravilo vedenie zariadenia v Krajnom, bola aj oslavou životných jubileí všetkých jeho klientov. O príjemnú atmosféru sa postaral Folklórny súbor Povoja z Piešťan, nechýbali gratulanti z obce, farnosti a ani rodina pani Márie.

Peter Chalupa

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam