Radnica pozýva na prvú tohtoročnú nočnú cyklojazdu

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 27. apríla 2023, 22:29

Mesto Piešťany pokračuje v organizovaní cyklojázd nočným mestom, prvá tohtoročná bude mať štart v piatok 28. apríla 2023 v mestskej kompostárni.

(Autor: am)

Zraz účastníkov nočnej cyklojazdy venovanej Dňu Zeme bude v piatok 28. apríla o 18.00 hod. v areáli mestskej kompostárne na Žilinskej ceste, kde bude prezentácia cyklistov. Cyklojazda bude z kompostárne, ktorá je súčasťou Zberného dvora Piešťany, pokračovať po Vážskej cyklomagistrále a po Nábreží Ivana Krasku až ku soche barlolamača pred Kolonádovým mostom, kde bude približne o 20.00 hod. cieľ nočnej cyklojazdy.

Účastníci nočnej cyklojazdy sa v mestskej kompostárni dozvedia odkedy prevádzka funguje, aké odpady sa v nej spracovávajú, ako sa odpady do kompostárne dostanú. Vysvetlená bude technológia spracovania odpadu, proces zrenia až po výsledný produkt, ktorým je kompost.

Nenáročná trať popri rieke Váh je vhodná aj pre detských účastníkov. Na bezpečnosť účastníkov cyklojazdy bude dohliadať štátna a Mestská polícia mesta Piešťany.

Svetlá na bicykloch vpredu biele, vzadu červené sú povinné.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 28. septembra 2023
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela