Deti sa s Pinocchiom učili aj čarovné slovíčka

Keď sme hladní, jedlo si musíme slušne vypýtať. A keď nám ho niekto dá, dôležité je pekne sa poďakovať. Neplatí to len pri jedle, no i na tomto príklade sa v piatok 21. apríla v Dome umenia Piešťany deti učili, čo sa patrí. Mestské divadlo Trenčín im to hravou formou pripomínalo prostredníctvom muzikálu Pinocchio.

Foto: am

Herci priniesli na dosky Domu umenia legendárny príbeh o drevenom chlapcovi Pinocchiovi, ktorý na ceste k tomu, aby sa stal skutočným chlapcom, zažil množstvo nástrah a problémov. Muzikálová adaptácia ukazovala, čo všetko musí drevený chlapec zdolať, keď zatúži po slobodnom a nezávislom divadle. Prostredníctvom rôznych udalostí, scénok a piesní vytvorených priamo pre trenčianske divadlo sa Pinocchio učil, aké dôležité je vzdelanie, čo je pravé priateľstvo a aký význam má práca a sloboda. Deti si v rámci hodinového predstavenia pripomenuli aj čarovné slovíčka, ako je pozdrav či prosím a ďakujem.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína